Месечни архиви: мај 2019

Музичка програма на Скопје Креатива 2019: Пијанистката Дуња Иванова ќе го отвори фестивалот со звучно-визуелна инсталација

Овогодинешната “Скопје Креатива 2019“ започнува на 31 мај и затоа што не постои подобар начин да се започне едно фестивалско дружење, ви ја презентираме музичката програма во рамки на фестивалот. Фестивалското отворање во Кино Култура, со почеток во 21:00 часот ...

Повеќе »

Емили Ратајковски со обетки од летната колекција на MANGO

Топ моделот Емили Ратајковски блесна во шоуто на Џими Фалон, облечена во тесен фустан со риги и украсена со обетки од летната колекција на Манго. Слични модели на обетки во црвена нијанса се достапни во продажба во Манго, како и ...

Повеќе »

Лето со РЕД СТАР костими за капење

Од вчера, 27.05.2019, понеделник пристигна новата колекција на костими за капење во сите продажни места на Ред Стар! Мирис на лето, песочни плажи, сонце и омилениот костим за капење. Понудата вклучува костими за капење за мажи и жени со голем ...

Повеќе »

Разиграно и разнобојно патување низ светот со летната колекција на SuperDry

Наострете ги сетилата ова лето и оставете SuperDry да ве понесе на патување каде не постојат граници, каде енергијата е до небото и секој ден е полн со безброј можности. Разнобојна и разиграна, кампањата на SuperDry, нè води на сосема ...

Повеќе »

Костими за капење од Mango за лето 2019

Моделот Мали Купмен е главно лице во новата кампања на костими за капење од Mango. Кампањата е снимена во живописното шпанско гратче Кадакес. Австралиската убавица Купмен позира во новите костими за капење од Манго, пред објективот на Џозефина Андрес. За оваа ...

Повеќе »

Џенифер Лопез мотивира на вежбање, фотографиите го „урнаа“ Инстаграм

Популарната пејачка викендов покажа како се вежба. Фотографиите пак, кои таа ги постираше на Инстаграм, молскавично брзо собраа над 2 милиони „лајкови“. 49-годишната пејачка Џенифер Лопез уште еднаш покажа дека е една од најзгодните жени, но и тоа дека за ...

Повеќе »

Sara Fashion | Костими за капење лето 2019 – #УбавинаВоСитеФорми

Ја видовте ли новата колекција костими за капење на Сара Фешн? Свежа, ултра модерна и екстремно привлечна? Како што вели нивната кампања – оваа сезона, бидете најдобото од себе. Одберете убавина во сите форми. За вас. Компанијата Де-Та Дејан со ...

Повеќе »

Амал Клуни во моден изглед од Алберта Ферети

Амал и Џорџ Клуни се фотографирани на римскиот аеродром Чампино. Пред да се качат на приватниот лет, познатиот глумец и адвокатката се „уловени“ на римскиот аеродром. Амал е облечена од „глава до петици“ во креација на италијанската дизајнерка Алберта Ферети ...

Повеќе »

Кошула-фустанот на Меланија Трамп, сличен модел најдовме во H&M

На службената посета на Јапонија заедно со својот сопруг, Меланија Трамп одбра едноставен и удобен фустан со впечатлив принт. Кошула-фустанот со А крој е креација на Calvin Klein, а украсен е со разгледници од Америка. Изгледот е заокружен со чевли со асиметричен ...

Повеќе »

Најновата краткометражна анимација на Вук Митевски, ЕДНА, со премиера на 59. Интернационален Краков Филмски Фестивал

ЕДНА, најновата краткометражна анимација на Вук Митевски, својата премиера ќе ја има на престижниот 59 Интернационален Краков Филмски Фестивал. (www.krakowfilmfestival.pl) ЕДНА ќе биде прикажана во главната конкуренција за кратки и анимирани филмови и ќе се бори за наградата Сребрен Змеј ...

Повеќе »