Месечни архиви: мај 2019

Бела Хадид ги рекламира новите козметички производи на Dior

Топ моделот Бела Хадид е главно лице во новата кампања за декоративна козметика на Dior. Ѕвезда меѓу новите производи е маскарата  Pump ‘N’ Volume.Два нови производи доаѓаат од луксузната марка Диор – течната пудра Backstage и маскарата Pump ‘N’ Volume.  Во рекламната кампања ...

Повеќе »

Кански филмски фестивал: Ел Фенинг во „Диор“, креацијата е дизајнирана рачно 450 часа

За премиерата на филмот „Беше еднаш во Холивуд“, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, глумицата Ел Фенинг се појави во креација на Диор, инспирирана од модата на 50-те години. За изработка на креацијата биле потребни 450 часа. Само за ...

Повеќе »

Ќерката на Моника Белучи во нова кампања на Долче и Габана

Преубава како мајкаси, Моника Белучи, и привлечна како татко и, Вансан Касел, тоа е Дева Касел. Дева Касел повторно е ангажирана во спот за новата колекција на Долче и Габана. А нејзината убавина, не може да остане незабележана. Родени во ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (27ми мај – 2ри јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Девица и Риби

Кутрите Шкорпии и оваа недела ќе треба да се борат со опозицијата на Венера и Меркур која ќе им создава проблеми на секој чекор и на сите полиња. Одлични вести пак, доаѓаат за Биковите и Девиците. Љубовта им се насмевнува ...

Повеќе »

Топ 12 сандали во интензивни бои за лето 2019

За ова лето, интензивните бои се насекаде околу нас. Апослутен хит е жолтата и сината боја, а одличен разигран избор се и црвените и портокаловите сандали. Жолти сандали Доминацијата на трендот на жолти сандали продолжува и оваа сезона. Со оваа ...

Повеќе »

Потпечен спанаќ со сирење и кашкавал

Уживајте во поинаков вкус на спанаќот. Намирници – 2 лажици маслиново масло, 6 јајца, 1 чаша млеко (полномасно), 150 грама кашкавал, 1 мала лажичка сол, малку црн пипер, 200 грама интегрален леб, 300 грама спанаќ, 1 кромид (црвен), 200 грама козјо ...

Повеќе »

Шпанската кралица Летиција во син комбинезон од ZARA

Шпанската кралија Летиција уште еднаш покажа дека има многу стил и кога носи модни парчиња од „хај стрит“ модни марки. Убавата Летициа (46) гостуваше на дебата на една шпанска банкарска групација и за овој настан таа одбра син комбинезон од ...

Повеќе »

Драмскиот аматерски фестивал – ДАФ прославува 60 години од своето постоење

Од 27 мај до 1 јуни во Кочани ќе се одржи по 60ти пат познатиот Драмски аматерски фестивал – ДАФ. Фестивалот се фокусира на македонските аматерски театарски групи, но во последните години, стана препознатлив и надвор од границите на земјава, ...

Повеќе »

Црвен тепих на Канскиот филмски фестивал: Тетоважата на Санд Ван Рој испрати порака

Тетоважата на холандската глумица Санд Ван Рој, според многумина, не е порака само за сите мажи, туку и конретно порака адресирана за глумецот Ален Делон, кој неодамна призна дека знае да удри шамар на жена, како и тоа дека се ...

Повеќе »

Живи нијанси во колекцијата на костими за капење на Calzedonia лето 2019

Моделот Синди Бруна позира во новите модели на костими за капење на популарната модна марка Calzedonia. Кампањата е снимена на Бахамите. Пред објективот на Бен Вотс позира француската убавица покажувајќи ги новите трендови од Calzedonia. За лето 2019 акцентот е на живите ...

Повеќе »