Daily Archives: 02/06/2019

Превкусен колач од јагоди – Снежна кралица

Пробајте го овој освежувачки десерт со пролетната кралица на овошките –јаготката. Се подготвува брзо и не треба да сте „мајстор“ во кујната за да ги изненадите најблиските (се разбира и себе) со овој превкусен рецепт. Од состојки потребно е – ...

Read More »

Топ 5 најевтини градови за одмор во 2019 година

Ако сте во потрага по поевтин одмор во Европа, корисно е да ги прочитате препораките објавени во најновиот годишен извештај од Сити Кост Барометар, кои ги пресметале трошоците за поминат викенд во 48 европски градови, рангирајќи ги најевтините дестинации за ...

Read More »

Протеинската исхрана е еликсир за младешки изглед

Новото истражување кое доаѓа од научниците ангажирани во студијата за исхрана на современиот човек, тврди дека храната која содржи протеини и аминокиселини е еден од главните услови за долговечност и младешки изглед. Покрај тоа, протеинската храна помага и да се ...

Read More »

Месечен хороскоп за јуни, топ знаци на месецот Близнаци, Водолија и Вага

Најголем дел од месецот планетата Венера и планетата Меркур ќе престојуваат во знакот Близнаци, носејќи им многу среќа на родените во овој знак. Среќни ќе бидат и другите воздушни знаци, Вагите и Водолиите. Љубовни проблемчиња пак, ќе имаат Рибите и ...

Read More »