Daily Archives: 03/06/2019

Играта Џокер доби најсовремен уред за извлекување

Играта Џокер од саботното 12то коло во 2019, се реализира со најсовремен уред за извлекување.  Атрактивниот уред по име Топаз, е најсовремено решение за извлекување на добитните бројчиња од играта на среќа Џокер, што го користат модерните европски лотарии. Ова е ...

Read More »

Ријана позира во кампањата за новата колекција за долна облека Savage x Fenty

Популарната поп пејачка се расоблече за кампањата Savage x Fenty лето 2019.  Во летна атмосфера, пејачката позира во долната облека за која и самата учествуваше во дизајнирањето. Фотографирана од Денис Леополд, Ријана ги претставува новите парчиња на гаќички и прслуци ...

Read More »

„Junk free, guilt free” нова едукативна кампања на Виталиа за здрава исхрана без грижа на совест

Брзо темпо на живот значи и донесување брзи одлуки за исхрана во текот на денот. Иако изборот на здрава храна е оној логичниот, неретко знаеме да посегнеме по нешто junk, вештачко и висококалорично. Но, благодарение на зголемениот пристап до информации ...

Read More »

Моделот Каја Гербер во сако од MANGO (достапно во продажба)

Моделот Каја Гербер (17) е фотографирана на њујоршките улици во „кежаул“ модно издание. Веќе популарната ќерка на Синди Крафорд, која неодамна стана лице на престижната модна куќа Ив Сен Лоран, за козметичката летна колекција, деновиве беше фотографирана во Њујорк во ...

Read More »

Првиот Жито Лукс натпревар во готвење, со новите XL лебови

Неодамна компанијата „Жито Лукс“ ги претстави на пазарот новите XL лебови на парчиња. По претставувањето на овој новитет, „Жито Лукс“ го организираше и првиот XL натпревар во готвење, каде беа собрани најдобрите и најталентирани готвачи од овие простори. Софка, Фичо, ...

Read More »

Претставата „Немам каде да се вратам“ ја освои Гран при наградата на ДАФ

На 60то јубилејно издание на Меѓународниот Драмски аматерски фестивал – ДАФ во Кочани наградата Гран при „Васил Ќортошев“ за најдобра претстава, жири комисијата во состав: Борис Чоревски актер, Несрин Таир актерка и Катерина Соколова сценографка ја доделија на претставата „Немам ...

Read More »

Шпанската политичарка Бегоња Вилачис е двојничка на Меган Маркл

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, има двојничка. Кога шпанската адвокатка и политичарка Бегоња Вилачис неодамна се појави во јавноста со своето новородено бебенце, фановите на Меган Маркл веднаш ги направија споредбите. 41-годишната Бегоња навистина неверојатно личи на Меган Маркл. И ...

Read More »

3 фитнес грешки поради кои се откажуваме од целта да ослабнеме

Овие три грешки прават најголем проблем во постигнувањето на целите – цврсто затегнато тело и фит линија. Доколку ги надминете, победата е на ваша страна. Претерано анализирање Најчеста грешка кај фитнес-почетниците е претераното анализирање и калкурирање за колку време ќе ...

Read More »

Листа на желби: Фармерки со риги од MANGO

Во колекцијата пролет/лето 2019 на Манго најдовме совршени фармерки за топлите денови – со светло сини и бели риги. Фармерките со должина над зглобовите, одлично се комбинираат со памучни бели маички или топ во пастелна нијанса. Ги носиме за лежерен ...

Read More »

Едноделни костими за капење од H&M

Бикините никогаш не излегуваат од мода, но предноста на едноделните костими за капење е што најдобро ни ги покриваат недостатоците на телото, а ни ги откриваат убавите женствени облини. Во потрага по нов едноделен костим за капење, погледнавме какви се ...

Read More »