Daily Archives: 04/06/2019

Модни детали од свадбата на Шарлота Казираги и Димитри Расам

Шарлота Казираги и Димитри Расам се венчаа, а за нивната свадба долго ќе се зборува како една од најелегантните, меѓу другото, и благодарение на креациите од Шанел и Ив Сен Лоран, како и накитот од Картие. Шарлота важи за најубава ...

Read More »

Нови модни парчиња од &Other Stories за лето 2019: Ригите имаат предност

Модната марка &Other Stories ја надополни летната колекција со нови модни парчиња. Акцентот е на ригите и на карираните материјали. Пријатни материјали за носење во потоплите денови, едноставни кроеви пригодни за лежерни дотерувања, еспадрили на висока платформа и римјанки…&Other Stories ни ...

Read More »

Steve Madden ги слави живите бои за лето 2019

Популарната американска модна марка за чевли Steve Madden ја најави летната колекција со кампања во која доминираат живите бои.  Неонските нијанси го имаат главниот збор, а за романтичните – oдличен избор се црвената и сребрената нијанса на трендовски сандали дизајнирани ...

Read More »

Неделен хороскоп (3ти до 9ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Бик и Лав

Оваа седмица и планетата Венера и Меркур влегуваат во знакот Близнаци. Убави случувања се подготвуваат за овој знак, како и за другите воздушни знаци. Некои потешкотии ќе имаат Рибите и Шкорпиите…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Read More »