Daily Archives: 05/06/2019

„Макбет“ на два фестивали во месец јуни

Во рамките на 54. издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, Македонскиот народен театар ќе гостува со претставите „Макбет“ и „Силјан Штркот шанца“. Фестивалот ќе се одржи од 7-ми до 15-ти јуни 2019 г. Претставата „Макбет“ од Вилијам Шекспир, а ...

Read More »

Гордана и Сенад: Липосукциската исхрана беше наша последна надеж!

Гордана почнала да ја применува липосукциската исхрана со 160 килограми и за една година загубила цели 60 килограми. Сенад, пак, не можел да се измери на вага, па докторот го испратил да се измери на сточна вага. Но, тоа не ...

Read More »

Одличен рецепт за брза подоготовка на здрави и вкусни крекери!

Една пријателка од неодамна ми се пожали дека тешко и оди од рака диетата, лесно ги прескокнува обилните оброци, но проблем и причинува силната желба постојано нешто да грицка. Всушност ова е проблем кој го имаат повеќето од нас. Дури ...

Read More »

Меланија Трамп во Гучи фустан со принт од британските знаменитости

Првата дама на САД, Меланија Трамп, уште еднаш покажа многу стил одбирајќи соодветен фустан за посетата на Велика Британија. Миди фустанот во кошула стил е од марката Гучи и изработен е од чиста свила. Најинтересниот детал на него е принтот ...

Read More »

LOVELY LACE: Долна облека на H&M за лето 2019

Манекенката Мелоди Вакселер е главно лице (и тело) во новиот тренд-водич на H&M насловен LOVELY LACE.  Вакселер ги презентира моделите од новата колекција на долна облека од модниот гигант. Акцентот е на тантелата и колорот – од нијансите доминираат праската, сенф-жолтата ...

Read More »

Жизел Бундхен ги покажува трендовите за плажа за лето 2019

За француското издание на Вог позира најплатениот модел во светот, Жизел Бундхен, презентирајќи ги трендовите за плажа за лето 2019. За јуни/јули 2019 изданието на Вог Париз, топ моделот доби две насловни страници. Фотографираната од Мајкл Јансон, 38-годишната бразилска убавица ...

Read More »