Daily Archives: 06/06/2019

Промоција на саундтракот од музичкиот документарен филм „Мојот превртен свет“

Промоцијата на саундтракот од музичкиот документарен филм „Мојот превртен свет“ (My World is Upside Down) ќе се одржи на 11-ти јуни (вторник) во музичката продавница „Ап(о)тека“ при Младинскиот културен центар во Скопје. Настанот ќе почне со проекција на филмот „Мојот ...

Read More »

АНДРЕ РИУ пристигна во Скопје

Вечерва (четврток, 6-ти јуни) со почеток во точно 20:00 часот, во Вип Арената „Борис Трајковски“ во Скопје, македонската публика ќе има ексклузивна можност да биде дел од величествениот концерт на светската музичка ѕвезда АНДРЕ РИУ! Мегапопуларниот диригент и виртуоз на ...

Read More »

Тибетански текст кој ги открива твоите карактеристики

Земи лист и пенкало, и почни. На крајот на тестот ќе дознаеш многу за своите карактеристики, дури и за некои детали за кои не си размислувал/а. Станува збор за тест на личните карактеристики кој датира од стариот Тибет. Прва задача Замисли ...

Read More »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за сопствениот бренд на костими за капење

Модната марка за долна облека и костими за капење „Инамората“ основана од топ моделот Емили Ратајковски се повеќе станува популарна, а освен на трендовските модели од колекциите, тоа се должи и на популарноста на самата манекенка и фотосесиите зачинети со ...

Read More »

Започна Саем на книга во Рамстор Мол

Летово дружи се со добра книга Од денес во Рамстор Мол започнува Саемот на книга организиран од трговскиот центар во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ), а ќе трае до 12ти јуни. На овогодинешниот летен саем на книгата учество ...

Read More »

Јапонките протестираат: Не носиме веќе чевли со потпетици на работа!

Протест се случува во Јапонија од страна на деловните жени кои потпишуваат петиција повеќе да не мора да носат чевли со потпетици на работното место. Оваа кампања е насловена KuToo, игра меѓу зборовите kutsu што значи чевли и kutsuu што ...

Read More »

Џенифер Лопез и Барби – највлијателни во модниот свет во 2019

Две сосема различни инспиративни жени беа наградени од страна на Советот на модни дизајнери на Америка, на една од најпрестижните церемонии во модната индустрија во Њујорк, CFDA. Модниот Оскар го добија Џенифер Лопез и Барби. Портокаловата нијанса е најмодерна во 2019 година ...

Read More »

17 нови Барби-кукли дизајнирани според ликовите на инспиративни жени

Цели 58 години популарните кукли Барби ја промовираат модата и модните трендови, а со оглед на тоа дека 86 отсто од родителите покажале интерес какви ќе бидат следните модели на Барби, бидејќи самите кукли ги инспирираат нивните ќерки, од компанијата ...

Read More »

Дуа Липа е лице на новата козметичка кампања на YSL

Пејачката Дуа Липа е ново лице во козметичката кампања на YSL. Добитничата на Греми 2019 за најдобра нова артистка, преку пост на Инстаграм го најави своето партнерство со луксузната марка Ив Сен Лоран. И од брендот потврдија дека Дуа Липа ќе ...

Read More »