Daily Archives: 07/06/2019

Летни модни парчиња од Liu Jo – плисирано и силни бои

Дизајнерите од модната марка Liu Jo ни предлагаат стилизирано лето со плисирани сукњи и фустани, и модни парчиња во силни нијанси. Предноста е на жолтата и сината боја. Сите актуелни трендови се на едно место, во новата колекција на Liu Jo. ...

Read More »

Крај на врската на Ирина Шаик и Бредли Купер

Уште една холивудска љубовна приказна е завршена. Иако веќе со месеци се зборува дека врската на топ моделот Ирина Шаик и глумецот Бредли Купер не е стабилна, пристигна и официјална потврда дека оваа четиригодишна љубовна приказна заврши. Двојката веќе пријателски ...

Read More »

Скротете го сонцето и уживајте безгрижно во сопствената кожа

Пристигна летниот одмор! По долгите денови поминати на работа, училиште, конечно денови за опуштање и  забава. Одморот е  важен бидејќи на него се зајакнува чувството на семејна припадност, се зголемува блискоста и поврзаноста помеѓу членовите на семејството. За дерматолозите нема ...

Read More »

Листа на желби: Костими за капење со принт од црешички од WOMEN’SECRET

Први на нашата шопинг листа на желби ги забележуваме костимите за капење со принт од цреши од WOMEN’SECRET. Погледнете само колку се слатки! Со принт од овие слатки, црвени овошки во WOMEN’SECRET најдовме едноделни и различни дводелни модели. Едноделниот костим со капење, ...

Read More »

Нови летни модни парчиња од &Other Stories

&Other Stories продолжува да ја проширува колекцијата за топлите денови. Трендовската зелена нијанса го има главниот збор. Такви се новите фустани, блузи, кошули и очила за сонце од &Other Stories. Црната пак, и понатаму останува во модна игра, за оние кои ...

Read More »