Daily Archives: 08/06/2019

Кјара Ферањи лошо го изрекламира Lancôme

Дожд од критики и негативни коментари повторно пристигнаа за Кјара Ферањи преку социјалните мрежи. Фотографиите за промоција на новата колекција на шминки од Lancôme, направени на италијанското Лаго ди Комо, а постирани на Инстаграм страницата на една од најголемите европски модни инфлуенсерки, ...

Read More »

„Гучи“ фустанот на Џенифер Лопез кој ги открива подврските

Новите папарацо-фотографии на Џенифер Лопез брзо го обиколија светот. 48-годишната пејачка со фантастична фигура и 30-годишна успешна кариера, повторно е во центарот на вниманието. Овојпат причината е „гучи“ фустанот со длабок шлиц. Во овој бледо-розов фустан, во комбинација со чевли ...

Read More »

Широките панталони со низок струк на Емили Ратајковски, би носеле сличен модел?

Не е спорно дека популарниот модел Емили Ратајковски има совшрено тело и „плочки“ на стомакот. Свесна за тоа, таа ужива во куси маички кои го откриваат нејзиниот стомак и виток струк, но овојпат изгледа малку претерала. За утринска прошетка на ...

Read More »

Кејт Мидлтон ја „утна“ сезоната со палто-фустанот во топол ден

Елегантната војвотка од Кембриџ речиси никогаш не прави модни грешки, но овојпат ја промаши сезоната. На концертот на британската армија, Кејт Мидлтон се појави во палто-фустан. Околу елегантниот модел и совршениот крој на оваа креација не треба ни да се ...

Read More »

Ешли Грем ги претставува костимите за капење за полнички девојки

Популарната „плус сајз“ манекенка Ешли Грем инспирира како да се носат костими за капење со некој килограм повеќе на себе, и како да уживаме со стил во своето тело на плажа. Фотосесијата е снимена за јулското издание на британскиот Харперс ...

Read More »

Прва фотосесија на Ирина Шаик по разделбата со Бредли Купер

Супермоделот Ирина Шаик блесна облечена во бела тантела и со обетки од Tiffany & Co на насловната страница на францускиот Ел. Руската убавица во едиторијалот за списанието Ел ги претставува модните трендови за сезоната лето 2019, носејќи дизајни од Жан Пол ...

Read More »