Daily Archives: 09/06/2019

Тиквички од рерна со пармезан и јогурт

Превкусно јадење за топлите денови. Потребни намирници – 4 тиквички, 2 млади компири, 200 мл јогурт, 60 грама рендан пармезан, 150 грама димен кашкавал, малку маслиново масло, магдонос, 3-4 чешњиња лук, сол и црн пипер, доматен сос по желба (може но ...

Read More »

Листа на желба: Проѕирните сандали од MANGO

Во потрага сте по трендовски сандали? Секако, јасно ви е дека проѕирните материјали се во тренд, а таквите сандали ова лето се суперпопуларни. Токму таков чифт најдовме во MANGO и тоа во неодолива сребрена нијанса. Ги носиме во секакви модни комбинации, ...

Read More »

Неделен хороскоп (10ти до 16ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Со Венера во знакот на Близнаци, ова ќе биде жешка недела за Близнаците и сите воздушни знаци. Љубовта нема д аим оди од рака на Стрелците, Девиците и Рибите…А вие, во кој знак сте родени? прочитајте го неделниот хороскоп. Овен ...

Read More »