Daily Archives: 11/06/2019

Промоција на врвни македонски вина во САД

Здружението „Вина од Македонија“, во соработка со Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, продолжува со промоција на македонското вино во светот. Минатата недела беа одржани промоции во Чикаго и Њујорк, во Соединетите Американски Држави. На овие престижни настани оваа година ...

Read More »

Жито Лукс XL натпревар во готвење – приготвување на најстабилниот сендвич на Фичо

Кога подготвуваме големи и вкусни сендвичи, една работа на која треба да внимаваме е редоследот на состојките, односно комбинирањето на состојките. Зошто? Одговорот е едноставен, да избегнеме лизгање на состојките и растурање на самиот сендвич при гризењето. Со цел инспирирање ...

Read More »

Ручајте во Рамстор Мол по супер цени

Има ли нешто поубаво од прошетка во Рамстор Мол во ови денови со високи температури?! Сега во Рамстор Мол имате дополнителна мотивација за бегство од високите температури во Рамстор Мол. Секој ден од 12 до 17 часот во Рамстор Мол ...

Read More »

Освежи се навреме | 10 дена онлајн попуст на Sara Fashion

Сара Фешн ја стартува оваа седмица со десет дневен освежителен попуст! Новата колекција на акцесоари за лето 2019 е со -10% попуст за сите вие кои ќе се одлучите за онлајн шопингување, а долната облека можете да ја одберете со ...

Read More »

Поглед на летната свечена колекција од Mango

Во летната свечена колекција на Mango доминира трендовската портокалова нијанса, а тука се и елегантните фустани во црвена и жолта боја. Колекцијата е создадена за летните ноќи, а инспирирана од ред-карпет стилот. Да се потсетиме, Mango е првиот шпански „хај-стрит„ бренд кој ...

Read More »

Домашен „зелен“ сладолед во кој може да уживате колку сакате!

Од овој сладолед може да јадете колку што сакате без да почувствувате ни грамче грижа на совест. Напротив, сладоледот е здрав и одличен е за секоја диета. Како да го подготвите зелениот сладолед? Од намирници потребни с е- половина ананас, ...

Read More »

Мини аптека која ја носиме на летување, што ни е најнеопходно?

Покачена телесна температура, сончаница, убод или угриз од инсекти, гребаници, цревни вирози… Се се тоа проблеми кои можат да ви се случат на патување. Така и на заминувањето на летување, особено со мали деца, се појавува потреба од носење на ...

Read More »

Бакопа, цвеќе кое ќе го разубави секој балкон

Ако барате цвеќе кое ова лето дополнително ќе го разубави вашиот балкон или двор, ви ја предложуваме чудесната, преубава бакопа. Доаѓа во богата палета на бои, а ако малку се погрижите за неа – ќе ви возврати со бујно расцетување ...

Read More »

12 модели на сандали со полна пета во кои нозете изгледаат подолги, а телото повитко

Конечно, доволно затопли за да можеме да носиме сандали. Во продавниците низ градот најдовме модели на платформа, полна пета и дебела потпетица во кои нозете изгледаат посебно добро. Оваа сезона популарни се сандалите со полна „плетена“ пета, како и оние ...

Read More »