Daily Archives: 12/06/2019

Пилешко капрезе

Нискокалоричен ручек кој плени со вкусот и комбинацијата. Намирници – 500 грама пилешки гради, 500 грама чери домати, 4 големи кришки моцарела, свеж лук (количина по желба), 1 лажица маслиново масло, 3 лажици сечкани ливчиња босилек, сол и црн пипер. ...

Read More »

Емили Ратајковски во фустан и ремен од MANGO

Популарниот модел Емили Ратајковски на њујоршките улици е фотографирана во бел тесен фустан од летната колекција на модната марка Манго. Ратајковски фустанот го носи во комбинација со ремен со кафени камчиња од Манго и бели патики. И фустанот и ременот ...

Read More »

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до одреден степен може ...

Read More »

Меланија Трамп во „лубутен“ чевли со вртоглаво високи потпетици

По еднонеделна службена посета на Европа, во друштво на Доналд Трамп, првата дама на САД се врати во Белата куќа, а за враќањето одбра модна комбинација од темносин миди фустан кој ја следи линијата на телото и чевли од францускиот ...

Read More »

По 4-ти пат мајка: Ким Кардашијан го покажа бебенцето

„Реалити“ ѕвездата Ким Кардашијан пред еден месец по четврти пат стана мајка, но до сега не претстави никакви детаљи за бебенцето. Завчера, на својот Инстаграм профил за првпат објави фотографија од бебенцето со необично име, Псалм. Псалм е роден од ...

Read More »

Меган Маркл ќе биде гостин-уредник во Вог

Интересна вест за фановите на британското кралско семејство и војвотката од Сасекс, Меган Маркл. Веќе е познато, Маркл е на породивно отсуство и ретко с епојавува во јавноста, но тоа не ја спречува да ја прифати понудата на уредникот на ...

Read More »

7 стилови на костими за капење од &Other stories

Појавете се на плажа со стил со правилен избор на костим за капење во трендовска нијанса или со принт.Модната марка &Other stories го лансираше новиот тренди водич наменет за изгледот на плажа, насловен Beach Please. Дизајнерите од брендот нудат шик дизајни на ...

Read More »