Daily Archives: 15/06/2019

Шакира во неонски костим за капење, фановите восхитени од нејзиниот изглед

42 годишната пејачка покажа како може да се изгледа на полни 42 години. Пејачката од Колумбија, Шакира, постирала секси видео на својот Инстаграм профил на кое се гледа како танцува во трендовски неонски костим за капење. Дводелниот костим е украсен ...

Read More »

Како правилно се јаде морската храна: Кога со прсти, кога со вилушка…

Рибата не се јаде со обичен нож, но останатите морски плодови како на пример лигњите и октоподот, се јадат исклучително со обичен нож и вилушка.  Нема оправдување рибата да се јаде со прсти, ракот се јаде со прсти. Риба Рибата ...

Read More »

Рекорден број посетители од Македонија, Хрватска и другите земји од регионот пристигнуваат на EXIT!

Овогодишниот ЕГЗИТ по речиси сите параметри ги надминува сите претходни изданија во дведецениската историја на најголемиот фестивал на овие простори. Еден од рекордите ќе биде и бројот на посетители од некогашната Југославија, кои токму на Егзит прв пат масовно се ...

Read More »

Модните изгледи на Меланија Трамп кои личат на копии на Меган Маркл

Дека Меган Маркл има истенчен стил – познато е, но дека една од нејзините обожавателки е и самата прва дама на САД – неодамна видовме, барем што се однесува до модните изгледи кои Меланија Трамп ги одбра за посетата на ...

Read More »

Неделен хороскоп (17ти до 23ти јуни): Топ знаци на неделата – Рак, Водолија и Шкорпија

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Рак, носејќи многу нови можности и среќа, особено на деловен план, за Раковите и сите водни знаци. Проблеми на работното место пак, може д аимаат кутрите Јарци и Овни. А вие, во ...

Read More »