Daily Archives: 16/06/2019

Хороскопските знаци на годишен одмор

Жената Овен никогаш не останува анонимна на плажа, Лавицата пак, е во центарот на вниманието, а Близнаците ќе облечат најмодерни бикини додека Вагата ќе ве заведе со стил… А вие, во кој знак сте родени? ОВЕН, СОВРЕМЕНА АМАЗОНКА Жената Овен ...

Read More »

Како да изгледате послаби во костим за капење

„Пет минути“ пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, па како да изгледат повитки во бикини? Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно ...

Read More »

5 намирници од кујната кои ги лекуваат изгорениците од сонце

Изгорениците од сонце се многу непријатни и ако се мислите како да ги смирите и да ја намалите болката побарајте го лекот во вашата кујна. Компир – излупете го компирот и исечкајте го на кругови и со нив обложете го изгореното ...

Read More »

Природни маски за нега на коса во жешките летни денови

Направете сами маски за коса со природни намирници за да ја заштитите косата од сонцето и морската сол во текот на жешките денови. За оштетена коса Помешајте половина банана, 100 мл вода, мала лажичка мајонез, 2 лажици мед, 1 лажица ...

Read More »

Совршен намаз од авокадо

Чекате ли гости? Еве една супер идеја за мезе со пријателите. Изупете 2 поголеми авокада и изгмечете ги. Додадете сок од цеден лимон и добро измешајте. Потоа, додадете 3 чешниња изгмечен лук и младо, изгмечено сирење. Убаво помешајте. Додадете малку ...

Read More »

Летна чантичка од Mango инспирирана од морето

За сезоната лето 2019, широк избор на трендовски „плетени“ чанти најдовме во Mango, а најпопуларни се чантичките дизајнирани од бамбус. Меѓу моделите од бамбус, вниманието особено ни го освои чантичката во правоаголна форма украсена со школки во различни бои и големини. ...

Read More »

Бел костим за капење, еве каде да си купите

Со „анимал“ принт, со цветчиња, на риги, со ресички или карнери, металик, неонски, со висок струк, без бретели, со двојни бретели, само со една прерамка…Изборот на костими за капење од година во година станува се поширок, но само еден модел ...

Read More »

DIOR ја лансираше летната колекција на декоративна козметика

Новата колекција за лето 2019 од Диор ја претстави топ моделот Бела Хадид. Новиот аосртиман содржи четири нови нијанси на кармини – – Natural Brown, Natural Dune, Natural Rose и Natural Sienna. Новите кармини дополнително содржат и глицерин кој ќе ги ...

Read More »