Daily Archives: 19/06/2019

Мери Петреска: Со овие здрави и вкусни „липо“ рецепти слабеењето е песна!

Откако пред три години започнала со сосема нов режим на исхрана, Мери Петреска која тогаш имала 104 килограми, успеала да се ослободи од цели 38 килограми, трансформирајќи се во вистинска убавица. Трансформацијата спроведувана со протоколот на липосукциска исхрана траела една ...

Read More »

„Decorations“, причина повеќе да подарите без повод

Колку љубов е потребно да се создат овие убавини?! Креативноста е вродена, а чувството за убави нешта е резултат на незапирливата инспирација. Симона е дамата која стои позади младиот креативен бренд „Decorations“ кој го забележавме на социјалните мрежи, а тоа ...

Read More »

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на Royal Ascot

Коњскиот натпревар Royal Ascot е еден од најпрестижните настани во Англија, натрпеварот рае пет дена и ги собира припадниците на кралското семејство и високото друштво. Правилата на облекување за оваа пригода се прилично строги. Таму нема да видите жени со гол ...

Read More »