Monthly Archives: јуни 2019

Куќата во која живееа Бред Пит и Џенифер Анистон е на продажба

Куќата на Беверли Хилс, кадешто живееше славниот пар Бред Пит и Џенифер Анистон е на продажба, а цената и е 49 милиони долари. Врската на славните глумци Анистон и Пит е одамна завршена, но нивната куќа кадешто заедно живееа додека ...

Read More »

Превкусен колач од јагоди – Снежна кралица

Пробајте го овој освежувачки десерт со пролетната кралица на овошките –јаготката. Се подготвува брзо и не треба да сте „мајстор“ во кујната за да ги изненадите најблиските (се разбира и себе) со овој превкусен рецепт. Од состојки потребно е – ...

Read More »

Топ 5 најевтини градови за одмор во 2019 година

Ако сте во потрага по поевтин одмор во Европа, корисно е да ги прочитате препораките објавени во најновиот годишен извештај од Сити Кост Барометар, кои ги пресметале трошоците за поминат викенд во 48 европски градови, рангирајќи ги најевтините дестинации за ...

Read More »

Протеинската исхрана е еликсир за младешки изглед

Новото истражување кое доаѓа од научниците ангажирани во студијата за исхрана на современиот човек, тврди дека храната која содржи протеини и аминокиселини е еден од главните услови за долговечност и младешки изглед. Покрај тоа, протеинската храна помага и да се ...

Read More »

Месечен хороскоп за јуни, топ знаци на месецот Близнаци, Водолија и Вага

Најголем дел од месецот планетата Венера и планетата Меркур ќе престојуваат во знакот Близнаци, носејќи им многу среќа на родените во овој знак. Среќни ќе бидат и другите воздушни знаци, Вагите и Водолиите. Љубовни проблемчиња пак, ќе имаат Рибите и ...

Read More »

Портокаловата боја е хит за лето 2019, еве каде да купите портокалови модни парчиња

Во нашиот летен гардеробер добредојдени се светлите нијанси и шарените модни парчиња, но сепак летото 2019 ќе биде во знакот на портокаловата нијанса. Од Фенди до Валентино, сите луксузни марки за лето 2019 ја форисраат портокаловата боја, а подеднакво тоа ...

Read More »

Кои се најсреќните хороскопски знаци во јуни, а кои ќе имаат помалку среќа…

Јуни е пред нас, а месечните хороскопи за овој преубав сончев месец предвидуваат кои ќе бидат најсреќни хороскопски знаци, а кои ќе треба да внимаваат на полето на љубовта и на работното место… Во најголем дел од месецот јуни, и ...

Read More »

Топ 3 креми против целулит, достапни на европскиот пазар, кои навистина делуваат

Секоја година на козметичкиот пазар се појавуваат нови креми за борба против „портокаловата кора“, некои од нив навистина делуваат, а други – и покрај скапата цена – не даваат посебни резултати. За напразно да не вложувате во антицелулитна крема, можеби ...

Read More »

Ќерката на Ким Бесинџер – модел на ревија за Алди

Ќерката на холивудските глумци Ким Бесинџер и Алек Болдвин, Ирланд Болдвин, има 23 години и се пробива во модниот и актерски свет. Таа создава сопствена кариера, живее во Лос Анџелес, а овие денови се врати под окото на јавноста како ...

Read More »

Одличен рецепт за брза подоготовка на здрави и вкусни крекери!

Една пријателка од неодамна ми се пожали дека тешко и оди од рака диетата, лесно ги прескокнува обилните оброци, но проблем и причинува силната желба постојано нешто да грицка. Всушност ова е проблем кој го имаат повеќето од нас. Дури ...

Read More »