Monthly Archives: јуни 2019

Мила Јовович во SCI-FI модно издание за V Magazine

43-годишната глумица игра главна улога во новиот краток филм направен ексклузивно за V Magazine. Филмот е насловен Cerulean и ја претставува cyber-punk метрополата на новото време. На продукцијата на филмот работела агенцијата Now Open вклучувајќи ги и визуелните ефекти. Стилистот Пети Вилсон ...

Read More »

Raw food предизвик кој нема да можете да го одбиете 

Tоплите денови пристигнаа, a со тоа и летната облека, која открива многу повеќе отколку што реално посакуваме!  Но, нема потреба за паника бидејќи со добра дисциплина и волја може да направите одличен план кој ќе ја врати вашата посакувана фигура и форма. Всушност денес е ...

Read More »

Топ 10 комбинезони од MANGO за стилизирано лето 2019

Омилено парче облека, особено во текот на летото, комбинезонот има повеќе предности, меѓу кои најважната – со едно модно парче добиваме целолесен изглед. Во потрага по нов пар модерни комбинезонки, се задржуваме во Манго, каде изборот е голем и разночилен ...

Read More »

Сочно пилешко на грчки начин

Пилешкото може да се подготвува на бројни начини и секогаш е вкусно, сепак овој рецепт е вистински хит на Pinterest, а во минатата година беше прегледан над 580.000 пати. Пробајте го и вие. Од намирници потребни се:  За пилешкото месо – ...

Read More »

Топ 7 намирници за целосно прочистување на организмот

Ако се чувствувате надуени од новогодишните мрсни салати, тешка храна и пијалаци, време е за тридневна детоксикација на организмот пред да ве пресретнат божиќните празници кога повторно ќе се собереме покрај семејните трпези. Оваа диета на детоксикација се држи едноставно, ...

Read More »

Еве зошто е корисно да се пие сок од домати

Новото истражување тврди дека конзумирање на чаша сок од домати дневно може да помогне во намалување на крвниот притисок и да го намали ризикот од срцеви заболувања. Јапонските научници на ова истражување работеле една година, откривајќи дека луѓето кои пијат ...

Read More »

Годишна изложба на модни креации во организација на Интернационалниот институт за мода „Изет Цури”

Во петок, на 28 јуни, во 19ч, во изложбениот простор на Даут-Пашиниот амам во Скопје традиционално ќе се одржи отворањето на четвртата годишна изложба на модни креации во организација на Интернационалниот институт за мода „Изет Цури” од Скопје. На изложбата, ...

Read More »

Лејди Гага и Бредли Купер заедно на фестивалот Гластонбери

Најзборуваниот пар на годината, Лејди Гага и Бредли Купер, ѕвездите од филмот „Ѕвездата е родена“, ќе се појават заедно на познатиот фестивал Гластонбери. Глумецот Бредли Купер и пејачката Лејди Гага треба да настапат заедно на британскиот Гластонбери фестивал со гитовите ...

Read More »

Bella Roma: 11 летни модни изгледи од ZARA

Zara TRF го лансираше едиторијалот насловен Bella Roma за лето 2019. Модната марка Зара не води на прошетка низ Рим за да ни ги претстави новите модни трендови. Дуото манекенки за новиот едиторијал позира во модели од летната колекција презентирајќи ни како да ...

Read More »

Започнува натпреварот Huawei InFocus Awards за мобилна фотографија и видео

Huawei го објави својот регионален натпревар за мобилна фотографија и видео, Huawei InFocus Awards 2019. Натпреварот им овозможува на талентираните фотографи од Централна, Источна и Северна Европа да ги претстават најдобрите дела и да учествуваат во 6 различни категории. Со ...

Read More »