Дневни архиви: 03/07/2019

Листа на желби: Точкаст костим за капење од SPRINGFIELD, сега по супер намалена цена!

Во морето од понуда на костими за капење, се вљубивме во црвениот дводелен костим за капење (украсен со бели точки) од SPRINGFIELD. Костимот за капење може да биде ваш по супер цена, па одлучете се за паметен шопинг, додека го има ...

Повеќе »

Крем супа од тиквички и босилек, совршена за жешките денови

Најдобар летен ручек е оној кој не треба да го пржите, варите, печете…Оваа кремаста супа од тиквички ќе ве освежи во жешките денови. Потребни намирници (за 4 лица) – половина килограм тиквички, 1/2 главица кромид, 200 мл млеко, 100 грама ...

Повеќе »

Колку чини јахтата која ја изнајмува Роналдо?

Фудбалскиот ас, неговата девојка и децата во слободно време уживаат на француската ривиера. Ѕвездата на Јувентус, неговите четири деца и девојката, Џорџина Родригез, секој слободен ден го користат далеку од фудбалскиот терен, поточно на суперјахтата. Приватната јахта на Роналдо е ...

Повеќе »

Погледнете ја привремената модна инсталација на ЛУДУС

ЛУДУС ЈА ПРЕТСТАВИ ПОСЛЕДНАТА КОЛЕКЦИЈА ПРЕКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА МОДНА ИНСТАЛАЦИЈА НА ОТВОРАЊЕТО НА САЕМОТ ЗА УМЕТНОСТ „ИН СИТУ“ ВО СКОПЈЕ Во четвртокот на 27. јуни, на отворањето на саемот за уметност Ин ситу, во Младинскиот Културен Центар во Скопје, по покана на организаторите, ...

Повеќе »

Овие еспадрили од PARFOIS би ги носеле и Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Да се присетиме само колку пати во текот на оваа (и минатата година), Кејт Мидлтон и Меган Маркл за своите лежерни модни изгледи одбраа еспадрили со плетена платформа, високи кај петите. Прилично често, доволно за да не испирираат да си ...

Повеќе »

Време е за апостолки, најубавите ги најдовме во WOMEN’SECRET

Сонце, плажа, жежок асфалт…време е за нов чифт фенси апостолки. И вие сте во „лов“ на апостолки? Сакате да се модерни, интересни, забавни, фенси…Ние мислиме на вас и секако, ви го штедиме времето за шопинг. А и внимаваме на вашиот ...

Повеќе »

Кафе со јајца за одличен почеток на денот, еве како да го подготвите

Со години популарно во скандинавските земји, кафето со јајца ја освојува Европа и за многумина станува задолжителен утрински ритуал. Како да го подготвите? Потребни ви се (за две лица) – три лажички црно кафе (нескафе), 1 филџан вода, 6 лажички ...

Повеќе »

Изглед на денот: Никол Кидман во неонски розов фустан од Оливие Тејскенс

Никол Кидман беше посебна гостинка на отворањето на 65то издание на Таормина Филмски фестивал. 52 годишната австралиска глумица на црвениот тепих пристигна во неочекувана модна комбинација – фустан во силна розова нијанса од белгискиот дизајнер Оливие Тејскенс, познат по дизајните ...

Повеќе »

Модниот изглед на Кејт Мидлтон на Вимблдон

Лето во Лондон значи дека фамозниот тениски турнир Вимблдон е тука, и вообичаено, тука е и кралското семејство. Годинава вниманието го привлече војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон пристигна на трибините на Вимблдон облечена во бел кошула фустан со миди должина. ...

Повеќе »