Дневни архиви: 04/07/2019

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19

Српскиот бренд Bonatti ја лансираше својата трендовска линија на костими за капење за лето 2019 во продавниците низ Македонија. Летната колекција доаѓа во бои и форми кои ќе бидат апсолутен тренд оваа сезона, како за жените така и за мажите. ...

Повеќе »

5-дневна диета со лубеница

Лубениците се одлични за слабеење бидејќи содржат 90% вода. Освен што ќе внесете доволно течности во организмот, лубениците содржат витамини и минерали и ништо не би ви недостасувало од неопходните состојки доколку конзумирате лубеници како дел од нискокалоричната диета. „Месото“ ...

Повеќе »

Надал ја продава јахтата за 2,6 милиони евра

Познатиот тенисер Рафаел Надал ја продава својата сакана јахта која ја нарече Бетовен поради љубовта кон класичната музика. Италијанската MCY 76 јахта, Надал ја купил пред три години. Со цена од 2,6 милиони евра, јахтата е опишана како совршено очувана ...

Повеќе »

Л-карнитин и зелен чај за слабеење, еве како делуваат заедно

За согорување на маснотиите, а со тоа и на килограмите, често се препорачуваат двата најпознати согорувачи – Л карнитинот и зелениот чај. Овие познати согорувачи на масти помагаат полесно да дојдете до посакуваната цел – витко тело и рамен стомак. Некои ...

Повеќе »

Модар патлиџан на грчки начин

Освен карактеристичната грчка салата, во традицијата на Грците е пред јадење или за вечерно мезе да послужат црн патлиџан, тиросалата, пржено сирење, пржени тиквички или пиперки во сос од домати. Овие мали мезиња често ја заменуваат чорбата која е карактеристична ...

Повеќе »

Силвестер Сталоне ужива на луксузна јахта во Сплит

Познатиот холивудски глумец Силвестер Сталоне со семејството пристигна во Сплит, Хрватска, каде што ќе летува. Семејството слетало на сплитскиот аеродром по краткиот престој во Венеција, а сеуште не се знае колку дена ќе остане во Сплит. Според хрватските медиуми, Сталоне ...

Повеќе »

Cooking with Branko со уникатен хуманитарен предизвик

Месец јули е месец на хуманоста – гответе за подобро утре Има моменти кога човек треба да им врати на општеството и заедницата. Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko, одлучи да се предизвика себеси и другите со една хумана цел. ...

Повеќе »

Од Lancôme ни доаѓа нов парфем, Idôle

По седум години, Lancôme ни носи нов парфем насловен Idôle. Шишенцето на парфемот има дебелина од само 15 мм, а дело е на познатиот архитект Чафик Газми. Парфемот е цветен, со доминантни ноти од мошус, бергамот, крушка, шпански јасмин и ...

Повеќе »

Џиџи Хадид е лице на новиот парфем на Мајкл Корс – Wonderlust

Супермоделот Џиџи Хадид е лице на новиот парфем на Мајкл Корс, Wonderlust. Зад фотосесијата, реализирана на плажа, стои фотографското дуо Inez & Vinoodh.Русокосата убавица позира со предимензионирано шишенце од новиот парфем. Парфемот има ориентална миризба, а доминираат нотите на бадем и сандаловина.   

Повеќе »