Дневни архиви: 06/07/2019

Ирина Шаик со чантичка „Идиот“, се обраќа ли на Бредли Купер?

Познатиот топ модели Ирина Шаик е фотографирана на Менхетен во необична модна комбинација, поточно со впечатлива чантичка со порака. Манекенката е облечена во бело мини фустанче, црно сако и чизми, од модните додатоци – тука се предимензионираните црни очила за ...

Повеќе »

Ким Кардашијан доби 2,7 милиони долари по судскиот спор дека моделите кои ги носи ги копираат

Ким Кардашијан Вест објави дека го добила судскиот случај против малопродажната модна куќа. Судскиот спор се водеше откако Кардашијан ја обвини модната марка за копирање на нејзните фустани за комерцијални цели. Според американскиот магазин ТМЗ, ѕвездата на “Keeping Up with ...

Повеќе »

„Скини“ фармерките на Меган Маркл се достапни во продажба

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, обожува да носи фармерки, а тоа го покажа и со својот најнов изглед на Вимблдон. Маркл на популарниот тениски трунир се појави на трибините облечена во „скини“ фармерки, црна маичка и бело сако. Изгледот го ...

Повеќе »