Дневни архиви: 08/07/2019

Д ФЕСТИВАЛ е комплетиран, во Дојран доаѓаат повеќе од 50 музички ѕвезди!

Викендов, од 12-ти до 14-ти јули во Дојран ќе се одржува Д ФЕСТИВАЛ – единствениот музички фестивал на отворено кај нас со тридневна, неверојатно богата програма и фестивалски камп. Со повеќе од 50 музички ѕвезди на шест музички бини и ...

Повеќе »

Брза пита од тиквички и сланина

Ќе ве освои со вкусот, но и со едноставноста на подготвувањето. Ако сте за лесен, брз ручек, дегустирајте ја питата со тиквички и сланина. Од намирници потребни се – 1 поголема тиквичка, 2 лажици кисела павлака, 1 чаша брашно, 2 ...

Повеќе »

Шминкање соодветно за жешките денови

Како да се избегне размачканата и растопена шминка и покрај летните горештини. На плажа Шминката на плажа мора да биде минималистичка. Употребете ја само онаа шминка без која навистина не можете, шминка која не пропушта вода односно водоотпорна. Лице На ...

Повеќе »

Ирина Шаик со нова провокативна фотографија, фановите мислат дека е порака за Бредли Купер

  На Денот на независноста, 4ти јули, топ моделот Ирина Шаик постираше фотографија на Инстаграм. Фановите на оваа фотографија гледаат порака за Бредли Купер. Врската на Шаик и Купер заврши на почетокот на јуни, по 4-годишно живеење заедно. На фотографијата ...

Повеќе »

Нови модни парчиња од MANGO во неутрални нијанси

Новата колекција од омилената модна марка Манго зрачи со елеганција, а дополнителен шарм додаваат неутралните нијанси погодни за секоја прилика. Колекцијата содржи бројни елегантни, долги и кратки лелени панталони, лелеави блузички и романтични фустани. Наши фаворити се блузичката со дипчиња, ...

Повеќе »

Ова се 10-те најскапи градови за странци

Минатата година градот Хамилтон на Бермудите беше најскап град во светот за странци, а овогодишното истражување ни покажува друга слика. На убедливо прво место во 2019 година, најскап град за странци е Хонг Конг. На листата на најскапи градови се ...

Повеќе »

Меланија Трамп во тесни фармерки и „адидас“ патики

Меланија Трамп со сопругот поминаа неколку дена одмор во нивното голф-одморалише во Њу Џерси. Првата дама на САД за пат одбра „кежуал“ модна комбинација, а омилените високи потпетици ги замени со патики. Меланија Трамп одбра „скини“ фармерки во бела боја, ...

Повеќе »

Ева Лонгорија го победи вишокот килограми, во топ форма позира во бикини

Откако минатата година го роди синчето Сантиаго, Ева Лонгорија ја започна борбата со вишок на килограми. За да се врати во топ форма, глумицата се „фрли“ на диета и на вежбање во теретана. А овој труд се исплатеше… Фантастичните резултати ...

Повеќе »