Дневни архиви: 10/07/2019

Брз, сочен, превкусен – домашен сладолед од праски

Сезоната на сочни праски е тука, па да го искористиме секој ден уживајќи во оваа превкусна овошка. Од неа направете сладолед на брз начин, а во вкусот сами ќе се уверите. Намирници – 3 зрели праски, 2 лажици сок од лимон, ...

Повеќе »

Кара Дел Торо позира во костими за капење од летната колекција на YAMAMAY

Со спонтана фотосесија направена на италијанското крајбрежје, моделот Кара Дел Торо ги претставува летните трендови на костими за капење и „кежуал“ облека за на плажа од YAMAMAY. 25-годишната убавица е во сосема природно и „ненаместено“ издание, а за фотосесијата не е ...

Повеќе »

Инвестирај во своето знаење – студентски бенефити од Халкбанк за студирање во МБУ

Со најдобра програма за настава и учење во државата, според Шангајската листа, со иновативни методи на предавање, целосно на англиски јазик и со реномирани експерти во своите области како професори, Меѓународниот Балкански универзитет создава висококвалификуван кадар кој е конкурентен на ...

Повеќе »

Листа на желби: Еспадрили со висока платформа од GUESS

Во летната колекција на GUESS најдовме еспадрили вредни за внимание! Ако сте и вие за паметен шопинг, овие еспадрили, сега, може да бидат ваши, по значително намалена цена. Трендовските еспадрили имаат висока плетена платформа. Достапни се во продажба во GUESS како и ...

Повеќе »

Кралица на летото: Софија Вергара во бел костим за капење

Софија Вергара е на летување низ Европа со сопругот, а како се забавуваат, откриваат фотографиите кои таа ги постира на Инстаграм. А судејќи според „лајковите“ на нејзините бројни фанови, глумицата е најпопуларна кога позира во бикини. Така, уште една фотографија ...

Повеќе »

Тиквички од рерна во бешамел сос

Во текот на летото ги обожуваме тиквичките подготвени на најразлични начини, а овојпат ви носиме рецепт на кој тешко ќе му одолеете. Потребни намирници – 3 средно големи тиквички, 150 грама кашкавал (или пак, моцарела), сол, оригано, црн пипер и мирудии ...

Повеќе »

Music Man, нов сингл на Кирил Џајковски

Кирил Џајковски го објавува својот нов сингл „Music Man“, кој е претставен и со видео на неговите официјални интернет страници, а кој во официјална дистрибуција ќе се појави на 12-ти јули во издание на Филтер Лабел. Повторно во соработка со ...

Повеќе »

Златна насловна страница за Серена Вилијамс

Се што ќе се објави за Серена Вилијамс, го „урнува“ Интернет. Без разлика дали станува збор за некој фантастичен резултат или за некој моден обид. Едноставно, оваа тенисерка луѓето ја обожуваат, токму поради нејзиниот воинствен, а искрен карактер. Овојпат, таа ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET во прекрасни нијанси

Најубавите костими за капење, и годинава, ги најдовме во WOMEN’SECRET, а овој модел особено ни „падна“ в очи. Во прекрасни нијанси, шарениот костим за капење е достапен во продажба во едноделна и дводелна варијанта. Квалитетниот костим за капење кој содржи еластин, ...

Повеќе »

Уникатен настан во продавницата Women ‘secret: овошни коктели, слатки изненадувања и попусти

Сите оние кои го сакаат летото и костимите за капење на Women ‘secret имаат одлична можност заедно да го прославиме и уживаме на уникатниот коктел настан наречен #WELoveSummer во продавницата на Women ‘secret во Ramstore mall денес, 10-ти Јули со почеток ...

Повеќе »