Дневни архиви: 10/07/2019

Меган Маркл во трислоен фустан од DIOR за крштевката на синчето Арчи

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беше слика на елеганција, на 6-ти јули, облечена во фустан од Диор, на крштевката на нејзиниот син Арчи. Новата мајка, заедно со нејзиниот сопруг, принцот Хари, и сите членови на семејството, се насмевнаа за официјалниот портрет. ...

Повеќе »

Ирина Шаик, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во сапунска опера на Moschino

Италијанската модна марка Moschino продолжува со забавни модни кампањи кои го привлекуваат вниманието.  За сезоната есен/зима 2019, новата колекција се рекламира преку фотосесија и кратки филмови кои се инспирирани од сапунските опери на 80-те години.Водечки лица во оваа драма се топ ...

Повеќе »

По борбата со килограмите, еве ја во топ форма: Мараја Кери позира за Cosmopolitan

Августовската насловна страница на популарното списание Cosmopolitan ја краси пејачката Мараја Кери. Кери, во одлична форма, по борбата со килограмите, ги покажува своите женствени облини и во едиторијалот.  49-годишната пејачка успеа да ја добие битката со вишокот на килограми. Ослабнувајќи ...

Повеќе »

Ешли Грем позира за новата колекција на Marina Rinaldi

Супермоделот со женствени облини Ешли Грем е главно лице во кампањата за тексас колекцијата за есен/зима 2019 на Марина Риналди.Ова е четврта година успешна соработка меѓу Грем и италијанската дизајнерка. Овојпат станува збор за модни парчиња дизајнирани за полнички девојки ...

Повеќе »