Дневни архиви: 11/07/2019

Уште седум дена до отворањето на првиот Retail Park во Македонија

Како што веќе најавивме, Скопје на 18.07 го добива својот прв Retail Park – POINT Retail Park. Еден од најубавите концепти за пазарување во светот, кој повеќето луѓе го обожаваат пред се поради лесниот и единствен начин на пазарување на ...

Повеќе »

Д-Фестивал оваа година со Tigo Challenge зона

Тиго Фајнанс е нов ексклузивен партнер на Пасворд Продакшн за претстојната фестивалска сезона Финансиското друштво Тиго Фајнанс и продукциската куќа- организатор на едни од најпосетените фестивалски случувања кај нас, Пасворд Продакшн, го најавија своето ексклузивно партнерство за претстојните Д Фестивал, ...

Повеќе »

ЛЕТЕН ТРЕНД |PREMIUM сезонско изненадување

Изборот со кој костим за капење ќе се подновите ова лето можете да го направите од најновиот бренд PREMIUM. Таму веднаш ќе ве освојат дезените, кроевите и квалитетните материјали, а ќе чувствувате волшебна удобност и светски изглед со секој од ...

Повеќе »

Тирамису со малини, колач за супер расположение!

Најпопуларниот италијански колач тирамису потекнува од Сиена, се препоставува дека бил првпат создаден во 17 век во чест на Козимо ди Медичи, а популарноста ја добил за веме на Првата светска војна. Самиот збор тирамису во италијанскиот речник се појавува ...

Повеќе »

Адријана Лима ужива на грчките плажи со новото момче

Топ моделот Адријана Лима летниот одмор го минува во Грција во друштво на новото момче, турскиот бизнисмен Емир Ујар. 38годишната убавица и 37годишниот бизнисмен се „уловени“ на осторовот Миконос. Пред престојот во Грција, парот уживаше на италијанското крајбрежје, кадешто исто ...

Повеќе »

Ева Лонгорија – кралица на плажата во бел костим за капење

Откако престојуваше неколку дена во Барселона, глумицата Ева Лонгорија го продолжи летувањето со семејството на југот на Шпанија, во Марбеља. Познатата глумица по породувањето наталожи дваесетина килограми повеќе, но по едногодишна борба со килограмите, сега може да се пофали со ...

Повеќе »

Топ 4 комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

Ги сакаме комбинезоните зашто со нив не размислуваме многу со што ќе ги комбинираме, едноставни се и практични, а одлична замена се за фустан. Во деновите кога распоредот ни е преполн, со приватни и деловни обврски, комбинезонот е вистински избор. ...

Повеќе »