Дневни архиви: 14/07/2019

Нов женски парфем од Bvlgari

Од Bvlgari пристигнува нов женски парфем, опишан како мистичен и заводлив, со име Tubereuse Mystique. Мирисното сејемство Сплендид на Bvlgari доби нов член – нов женски парфем. Tubereuse Mystique е комбинација која ја осмислила Софи Лабе, а во знакот е на тубероза, ванила и црна ...

Повеќе »

Модните изгледи на Вимблдон 2019: Од Меган Маркл до Сиена Милер…

Секако дека тенисот е главниот протагонист на Вимблдон, но на трибините се гледаат модните трендови. И додека спортистите се борат за трофејот, гостите се натрпеваруваат кој подобро ќе биде облечен. Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се појави во лежерна модна ...

Повеќе »

Жешка кампања на Викторија сикрет за есен 2019

Викторија сикрет ги објави првите фотографии за кампањата за долна облека за сезоната есен 2019.Во кампањата учествуваат ангелите Роми Стијд, Тејлор Хил, Џасмин Тукс, Марта Хант, Елаза Хоск и Рубина Диан, фотографирани од Адам Франѕино. Цените на долната облека почнуваат од ...

Повеќе »