Дневни архиви: 15/07/2019

ЛЕТЕН ПОПУСТ и ПОДАРОЦИ во сите продавници на Red Star

Голема акција “ЛЕТЕН ПОПУСТ“ во сите продавници на Ред Стар! Од денес, 15ти јули – понеделник, се до 21ви јули – недела, имате време да се снабдите со се што ви е потребно за совршен летен изглед на целото ваше ...

Повеќе »

ТИГО предизвика добра забава на годинешниот Д-Фестивал

Викендов, центарот на забавата и добрата музика беше Дојран и 9-тиот по ред Д-Фестивал, а за тоа сведочат илјадниците посетители кои уживаа во одличната програма на Фестивалот. Оваа година, од ексклузивното партнерство помеѓу Тиго Фајнанс и Пасворд Продакшн произлезе и ...

Повеќе »

ЕКО СКУТЕР – НОВ ИНСТАНТ ЛОЗ НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА

ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЕКО СКУТЕР НОСИ 365 ПРЕМИИ ЗА ЗАБАВА, ЗДРАВ ЖИВОТ И ЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА Денес Државна лотарија го пласираше инстант лозот ЕКО СКУТЕР, со неверојатна понуда на 365 електрични скутери – тротинети. Во дух на зачувување на животната средина ...

Повеќе »

5 совети за правење здрав сендвич за оброк на плажа

Додека со часови лежите на плажа под жешкото сонце кое истоштува секогаш добро доаѓа еден здрав сендвич. Подгответе си здрав сендвич за плажа и продолжете го денот уживајќи под сонцето. 1.Избор на леб Избегнувајте го белиот леб, тој е можби ...

Повеќе »

Совршена рибја чорба

Како да подготвите вкусна рибја чорба? Едноставно, ако ги знаете потребните намирници и „тајните“ состојки. Потребни намирници: 3 филети риба по желба, 1 домат, 1 главица кромид, 2 моркови, целер по желба, 5 чешниња лук, ловоров лист, малку шафран (може но ...

Повеќе »

Ова се најдобрите градови за велосипедисти во 2019 година

Во изборот од над 600 градови, данската престолнина повторно покажа дека, и тоа како, ги сака велосипедите. При изборот на најдобри градови за велосипедисти се земале неколку параметри. Посебно внимание се посветило на велосипедистичката инфраструктура, прометот, сигурноста, видот на велосипедите ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За оваа прилика таа одбра небесно син фустан. Фустанот е дизајн скроен по мерка од дизајнерката Емилија Викстид. Нејзиниот сопруг пак, принцот Вилијам, беше облечен во сиво сако во ...

Повеќе »

Сите се „луди“ по овој фустан со точки од ZARA

Едно од најпродаваните модни парчиња на сезоната пролет/лето 2019 е фустанот со ситни точки од Зара. Миди фустанот со црни точки на бела основа и долги ракави е ѕвезда на Инстаграм. Се повеќе девојки позираат во овој модел од Зара, ...

Повеќе »

Меган Маркл и Бијонсе на премиерата на филмот „Кралот лав“

Двете девојки со истенчен стил, војвотката од Сасекс, Меган Маркл и пејачката Бијонсе се најдоа на ист црвен тепих – на лондонската премиера на филмот „Кралот лав“. На лондонската премиера на филмотThe Lion King, Маркл пристигна во друштво на сопругот, ...

Повеќе »