Дневни архиви: 16/07/2019

ПОПУСТИ во Sara Fashion и Penti

Вчера започна акцијата “Денови на летна класика” во сите продажни места на Сара Фешн и Пенти. Од 15ти до 27ми јули секоја девојка и жена ќе може да си ги купи омилените доколенки, сокни или чорапи на супер акциска понуда. ...

Повеќе »

Возењето велосипед е нешто најблиску до летањето – 16 јули светски ден на велосипедизмот

Робин Вилијамс на прашање од wall street journal зошто толку многу сака да вози велосипед едноставно одговорил „затоа што возењето велосипед е нешто најблиску до летањето“. Па затоа, денес, 16 јули Светскиот ден на велосипедизмот, ајде да ги оставиме автомобилите ...

Повеќе »

Бијонсе во жолт фустан од виетнамски дизајнер на премиерата на „Кралот лав“

Во саботата вечер, во Лондон, се случи европската премиера на филмот „Кралот Лав“. На црвениот тепих, покрај Меган Маркл и принцот Хари, вниманието го привлече пејачката Бијонсе која го позајмува гласот на Нала во филмот. Бијонсе беше облечена во жолт ...

Повеќе »

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

App.startupmacedonia.mk e првата дигитална стартап платформата во нашата земја, на која стартап заедницата ќе ги има сите правилни информации за екосистемот. Стартап Македонија ги повикува сите стартап компании да се регистрираат и да се вклучат активно на платформата. „Со регистрирање ...

Повеќе »

Топ 5 десерти за лето 2019

Знаеме дека во летниот период сите сакаме да изгледаме убаво и се трудиме да ги намалиме вишокот на килограми, но сепак слатките задоволства некако идат рака под рака со долгите топли денови. Кога велиме летни десерти мислиме на слатки задоволства ...

Повеќе »

Џорџ Клуни има „таен план“ како повторно да ги спои Бред Бит и Џенифер Анистон

Дали 14 години по разводот, Бред Пит и Џенифер Анистон ќе бидат пак, заедно? Бидејќи разводот меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли е официјализиран, многу фанови се надеваат дека повторно ќе ги видат заедно Бред Пит и неговата поранешна сопруга ...

Повеќе »

Ирина Шаик прозборе за крајот на љубовта со Бредли Купер

После недели молк, топ моделот Ирина Шаик проговоре, за прв пат, за раскинувањето со Бредли Купер. Во ексклузивно интервју за Харперс Базар, руската манекенка зборува за крајот на љубовта со Купер, за релациите со ќеркичката Леа, но и за Лејди ...

Повеќе »

Откријте ги новите летни модни изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories продолжува да ја надополнува летната колекција. Новите модни парчиња дизајнирани за лето се во знакот на лежерноста. Светлите бои и неонските нијанси го имаат главниот збор, а за вечерни излегувања тука се класичните „мали, црни фустани“. Во продолжение, ...

Повеќе »