Дневни архиви: 17/07/2019

2 неодоливи рецепти со диња и пршут (на италијански начин)

Во топлите денови освежете се со неодоливиот италијански специјалитет пршут и диња. Ова лесно јадење се подготвува брзо, не содржи многу калории и идеално е за закуска на плажа. Пакетчиња пршут и диња Потребни намирници – 2 парчиња млад лук ...

Повеќе »

Ариана Гранде е лице на есенската колекција на Живанши

Музичката суперѕвезда која на Инстаграм има над 159 милиони обожуватели, позираше во најважните модни парчиња за сезоната есен 2019 од новата колекција на луксузната модна марка Живанши. За Ариана Гранде ова е дефинитивно модно лето од соништата. Славната пејачка неодамна ...

Повеќе »

Кајли Џенер во бикини од Шанел што се постари од неа

Супермоделот Кајли Џенер постираше фотографии на Инстаграм, како на краткиот одмор, носи сини бикини од Шанел. 21-годишната манекенка го одбра дводелниот костим за капење од Шанел кој беше актуелен во 1994 година, поточно пред таа да биде родена. Првпат овој ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон со Aldo чевли од околу 4.000 денари

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, знае одлично да ги комбинира модните парчиња од луксузните модни марки со оние од „хај стрит“ брендовите. Така, на 14ти јули, на финалето на Вимблдон, Мидлтон се појави во син фустан од 1.500 евра од ...

Повеќе »