Дневни архиви: 18/07/2019

Меган Маркл и принцот Хари повторно очекуваат дете?!

Пред помалку од три месеци Меган Маркл и принцот Хари го добија нивното прво дете, но според британските медиуми,  двојката се подготвува „многу наскоро“ да ја најави втората бременост на војвотката од Сасекс. Иако, славната двојка очекуваат да имаат многу ...

Повеќе »

Седум совети за кадри со паметен телефон со кои може да заработите 10.000 евра

Фотографијата бара око и талент, а ако ги имате, со денешните паметни телефони создавањето извонредна слика е во рацете на секој од вас. Еве неколку едноставни правила кои, иако доста популарни, често се кршат. Свесноста за нив или за нивно ...

Повеќе »

Домати полнети со туна

За летното домашно мени, ние ви го предлагаме медитеранскиот специјалитет домати полнети со туна . Од намирници потребно е – 185 грама туна во масло, 1 главица кромид, 1/ 4 корен од целер, млад лук, 3 лажици мајонез, 2 лажици ...

Повеќе »

Ќерките на ѕвездите кои се исти како нивните мајки: Од Мерил Стрип до Гвинет Палтроу

Мајките и ќерките може да си личат не само по карактерот, туку и во изгледот. Исти очи, нос, уста, форма на телото, а Инстаграм фотографиите тоа го потврдуваат. Мерил Стрип и Мами Гамер Мами Гамер е првото дете на глумицата ...

Повеќе »

Анџелина Џоли во лелеав бел фустан од Celine

По разводот со Бред Пит, познатата глумица, Анџелина Џоли, се посвети на децата и на работата. Но и покрај бројните обврски, вниманието го привлече со белиот моден избор. Неодамна, глумицата е забележана во Париз, кадешто ја извршувала обврската како амбасадорка ...

Повеќе »

Нов парфем од Valentino за мажи и жени, Born in Roma

Валентино додава новитет во својата линија на парфеми – Born in Roma за мажи и жени. И додека женскиот парфем веќе е достапен во продажба, новиот Валентино парфем за мажи ќе биде лансиран во октомври. Брендот го ангажирал Анвар Хадид за ...

Повеќе »

Dolce & Gabbana воведуваат XXL броеви во колекциите

Италијанската луксузна модна марка Долче и Габана наскоро ќе продаваат линија на облека со XXL конфекциски броеви. До сега, конфекциските броеви се движеа до максималната големина 48, а од сега, модните парчиња ќе бидат достапни до број 54. Според дизајнерите, Доменико ...

Повеќе »

Кралицата Летиција во фустан од Зара кој чини 29 евра

Шпанската кралица Летиција продолжува да носи модни парчиња од „хај стрит“ модните марки, кои имаат многу пристојни цени. Неодамна таа носеше чевли од Steve Madden. Кралицата Летиција сака да се облекува елегантно, но економично. Често знае да облече модни парчиња од ...

Повеќе »