Дневни архиви: 19/07/2019

Тренд на неделата: Папучи со пердуви од INUIKII

Уживаме во летните денови на плажа и на жешкиот асфалт со овие трендовски папучи со пердуви од модната марка INUIKII. Преслатките папучи моментно се на попуст, па можат да бидат ваши со намалување од 50 отсто.  Достапни се во продажба во ...

Повеќе »

Официјално отворен Point Retail Park

Вчера и официјално се отвори долго најавуваниот прв Retail Park во Македонија – Point Retail Park. На прес конференцијата по повод отворањето присуствуваа сопственикот и инвеститор г. Али Ќаили, градоначалникот на Општина Бутел, г. Велимир Смилевски, како и генералниот директор ...

Повеќе »

Зошто да ги изберете Bonatti костимите за капење ова лето

Бои и форми кои се апсолутен тренд оваа сезона, како за жените така и за мажите се костимите за капење за лето 2019 на српскиот бренд Bonatti во Македонија. Летната колекција е со тиркизни тонови, преку беж-зелени принтови проткаени со ...

Повеќе »