Дневни архиви: 21/07/2019

Есента ќе биде во знакот на овие „каубој“ чизми од Mango

Кожениет „каубојски“ чизми ќе бидат еден од најголемите есенски трендови, а неколку модели во тој стил наскоро пристигнуваат во продавниците на популарните модни марки. Во есенската колекција на Манго најдовме модел кој остава без здив! Станува збор за „каубој“ чизми ...

Повеќе »

Нови модни парчиња од & Other Stories – во знакот на лежерното лето

Дизајнерите од & Other Stories ја надополнија летната колекција со нови модни парчиња. Овојпат, инспирацијата е Лос Анџелес и женствениот, но лежерен стил. Акцентот е на флоралните принтови, трендовските точки и кожените сандалчиња со врвци. Во продолжение, погледнете ги новите модни ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (22ри до 28ми јули): Топ знаци на неделата – Девица, Бик и Близнаци

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот Лав и влегува во Девица – одлични вести доаѓаат за Девиците и за сите земјени знаци, додека Рипчињата ќе се соочат со некои проблеми…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »