Дневни архиви: 23/07/2019

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид, познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со LISCA“. Посетителите ги пречека сонце, плажа и езеро кое блескаше во полн сјај. Пораката беше едноставна, „АЈДЕ ДА СЕ ЗАБАВУВАМЕ.“ „Фати забава со Lisca“ ...

Повеќе »

Битола преку Илинденски денови ќе биде центарот на светски фоллкорни ора и танци

Над 1000 учесници од Мексико, Индија, Русија, Италија, Белгија, Израел преку ора и танци ќе ја прикажат народната културна традиција на ансамбли на овогодинешното 49-то издание на интернационалниот фестивал Илинденски денови. Настанот ќе се одржи на различни локации во Битола ...

Повеќе »

5 кратки совети од Ивица Јанев за поефективно вежбање

Кога за првпат почнувате со вежбање, мора да знаете дека точната форма и изведба на вежбите е најважна за да може да ги видите резултатите. Повеќето мислат дека доколку повеќе даваат напори при вежбањето нивните мускули ќе растат и ќе ...

Повеќе »

Кога е најдобро, а кога најлошо да се почне со диета

Една од најтешките одлуки кои ја имаат луѓето со вишок на килограми е кога да се започне со диета. „Од утре“ или за викенд, или „од понеделник“. Но, истражувањата го даваат одговорот кога е најдобро да се почне со диета, ...

Повеќе »

In Touch: Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно

Според американското популарно списание In Touch, Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно во домот на глумецот во Њујорк. Најзборуваниот пар на годината, Бредли Купер и Лејди Гага, повторно се актуелни. Според неколку американски медиуми, тие живеат под ист кров, ...

Повеќе »

Лејди Гага ја лансираше мејк-ап кампањата Haus Laboratories

Лејди Гага е најновата во редот ѕвезди која лансираше козметичка линија. Колекцијата е насловена Haus Laboratories и достапна е во пред-продажба, додека продажбата официјално започнува на 1ви септември. На козметичките производи, Гага работела со мејкап уметницата Сара Тано. Производите имаат необични имиња, како ...

Повеќе »