Дневни архиви: 24/07/2019

Еве зошто Бред Пит не сака да има профил на Инстаграм

Ако нешто недостига на Инстаграм, тое е глумецот Бред Пит. Никогаш немал Инстаграм профил и нема намера да се приклучи на социјалните мрежи. И додека некои од неговите колеги со кои глуми заедно во новиот филм, Once Upon a Time, како Марго ...

Повеќе »

Истражување: Пиењето млеко предизвикува акни на лицето

Го сакаме или не го сакаме, млекото е избор на секој од нас, но новото истражување тврди дека не е баш толку посакувано доколку сакаме да имаме чисто лице. Дерматологот Нигма Талиб, која се грижи за убавата кожа на повеќе ...

Повеќе »

Светско, а наше! Trainings4All – прва меѓународна платформа за тренери и тренинзи во jугоисточна Европа

Trainings4All претставува прва меѓународна платформа која што е формирана во нашата земја и која што ќе ги вмрежува сите тренери и тренинзи на едно место. Минатиот месец за прв пат во Македонија пред голем број на луѓе од бизнис секторот ...

Повеќе »

Салма Хаек – раскошна убавица во бело на сплитската Рива

Во Сплит, Хрватска, продолжува снимањето на филмот „Bliss“ во кој главните улоги ги имаат Салма Хаек и Овен Вилсон. Славната 52-годишна мексиканска глумица и 50-годишниот американски глумец привлекле внимание на сплитската Рива. На дел од снимањето, Салма била облечена во ...

Повеќе »

Емили Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите костими за капење

Популарната манекенка Емили Ратајковски е најдобар маркетинг за својата модна марка „Инамората“. И овојпат, Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите модели на костими за капење. Со костимите за капење, лансирала во продажба и линија на кошули со истите мотиви. ...

Повеќе »

Кајли Џенер обвинета за копирање

Популарната манекенка Кајли Џенер во последно време е вистинска сензација на социјалната мрежа Инстаграм со бројни следбеници. Но, не секогаш критиките се позитивни… Иако и претходно добивала негативни коментари, овојпат Кајли Џенер доживеа нешто поинакво. Имено, Кајли е обвинета од ...

Повеќе »

Ова се трите најсилни жени меѓу хороскопските знаци

Се борат до последен здив, а ако „паднат“ – не се предаваат, туку стануваат повторно на нозе, и одат напред. Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, ...

Повеќе »