Дневни архиви: 25/07/2019

Липосукциска диета: За само две недели се губат 7 до 10 отсто од почетната телесна тежина!

Сигурно сте слушнале дека многумина ослабнале со помош на липосукциската исхрана, па можеби, се прашувате како им успеа. Јасно е дека класичните диети не даваат такви резултати. -Ние направивме повеќе од диета. Ги споивме признатите европски препораки, медитеранската исхрана и ...

Повеќе »

HUAWEI се искачи за 11 места на Fortune 500

Huawei е рангирана на 61-то место во годишното рангирање на Fortune која ги собира 500-те најуспешни компании во светот врз основа на приходите и профитот. Компанијата се искачи за 11 места во однос на минатата година, или за импресивни 68 ...

Повеќе »

Зачекори во Здраво Скопје – авантуристичка тура низ градот по повод 56 години од земјотресот

Во петок, 26.07.2019, во организација на Издавачки центар ТРИ, ќе се одржи првата авантуристичка тура низ градот – „Зачекори во Здраво Скопје“, инспирирана од интерактивниот водич „Здраво Скопје“ од авторското дуо Кокидо, а по повод одбележување на 56 години од ...

Повеќе »

Џорџ Клуни во центар на трачевите поради наводното тајно дете

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни е центар на актуелните трачеви поради тоа што, наводно, има уште едно дете, петгодишната Ава, ќеркичка на неговата поранешна девојка Стејли Кеиблер со која глумецот беше во врска од 2011 до 2013 година. 58-годишниот глумец со ...

Повеќе »

Розовиот моден избор на кралицата Летиција, кој вторпат го носи

Шпанската кралица Летиција и нејзиниот сопруг Филипе Шести, во кралската палата ја пречекаа пливачката Она Карбонел. Успешната шпанска пливачка неодамна се врати со две сребрени медали во синхронизирано пливање кои ги освои на Светското првенство кое се одржа во Јужна ...

Повеќе »

Во прв ред на Лондонската модна недела? Отсега е можно, билетите се пуштени во продажба

Да се биде во првиот ред на Лондонската модна недела? Од септември тоа ќе биде можно: билетите за ревиите на колекциите дизајнирани за пролет/лето 2020 кои се претставуваат на престижниот London Fashion Week, ќе можат да се купат. Лондонската модна недела ќе ...

Повеќе »