Дневни архиви: 27/07/2019

Кејт Мидлтон имала три пластични операции

И Кејт Мидлтон посетувала пластичен хирург. Три пати. Оваа вест која прва ја објави британскиот весник „ОК“ за брзо време го заобиколи светот. Убавата војвотка од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, направила дури две пластични интервенции на носот – една ...

Повеќе »

Како да се сочува бронзениот тен и после летувањето

Бронзениот тен е нешто што би сакале да го задржиме во текот на целата година. За да го задржиме што подолго, најважно е да се направи пред сончање темелен пилинг на кожата. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да ...

Повеќе »

Превкусен рецепт од Истра: Салата од бакалар

Во Истра храната е многу вкусна. Го имаат тој добар спој на рибни специјалитети, домашни тестенини, традиционални јадења од месо, но и неизбежниот пршут и сирење, а секако и волшебното маслиново масло. Еден од специфичните превскусни специјалитети на истарската кујна ...

Повеќе »

Ирина Шаик и Бредли Купер со договор за старателство на ќеркичката

„Паднал“ првиот договор за старателство на ќеркичката Леа, девојченцето од врската на супермоделот Ирина Шаик и популарниот глумец Бредли Купер. Имено, судот брзо ја донел одлуката поради кооперативноста на двајцата поранешни партнери кои беа верени, но не беа во брак. ...

Повеќе »

Филмски фестивал во Венеција: Импресивна листа на холивудски и европски ѕвезди ќе видиме на црвениот тепих

76то издание на Филмскиот фестивал во Венеција ќе се одржи од 28ми август до 7ми септември, а акцентот ќе биде на жените. Годинава на Лидо присуството го потврдиле бројни ѕвезди, поточно долга листа на импресивни, значајни имиња. Од Мерил Стрип ...

Повеќе »

Месечен хороскоп за АВГУСТ: Топ знаци на месецот – Лав, Девица и Овен

Август им носи многу радости на сите огнени знаци. „Жешки“ годишни одмори, полни со страст и љубов, ќе имаат Лавовите, Овните и Стрелците. Ѕвездите резервираа големи изненадувања и за Девиците, додека малку макички на љубовен план ќе имаат Водолиите…А вие, ...

Повеќе »