Дневни архиви: 28/07/2019

Модните додатоци зборуваат за вас, еве што…

Каква порака на околината остава на пример, вашата голема чанта или впечатливите обетки? Ако секогаш носите : голема чанта чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве загрижува. ...

Повеќе »

Рецепт за совршен „Бејлис“ десерт (само за возрасни)

Ова слатко задоволство се подготвува без печење, варење и стоење покрај шпоретот. Може да го подготвите и додека пријателите се веќе кај вас, а потребни ви се само три минути. Од состојки потребни се: шлаг, топена чоколада, Плазма бисквити и ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (29ти јули до 4ти август): Топ знаци на неделата – Лав, Рак и Девица

Планетата на љубовта веќе влезе во знакот Лав – оваа седмица сите огнени знаци ќе уживаат во страствени мигови. Кутрите Водолии и Бикчиња ќе имаат љубовни маки…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од ...

Повеќе »