Дневни архиви: 29/07/2019

HUAWEI Mate 20 X (5G) е првиот мобилен телефон во светот кој доби 5G сертификат од Глобалниот сертификациски форум (GCF)

Huawei го пушти на пазарот HUAWEI Mate 20 X (5G) – прв во светот 5G смартфон со двоен режим. Уредот е сертифициран од Глобалниот сертификациски форум (GCF) во текот на јули, што го прави прв 5G паметен телефон на пазарот ...

Повеќе »

Торта од ванилин пудинг, кокос и банана

Тортата се подготвува многу брзо, едноставна е за правење, а вкусот е поезија! Потребни намирници – 2 ќесички пудинг од ванила, 125 гр маргарин, 200 гр шеќер во прав, 300 грама посни кекси, 5 лажици кокос, 3 банани, 1 ќесичка ...

Повеќе »

Во Битола отворен фестивалот на народни песни и игри „Илинденски денови“

Со дефиле на фолклорни групи и друштва од државата и светот на Широк Сокак и со орото „Комитско“ кое се одигра на отворена сцена во поранешното ракометно игралиште, вчера во Битола почна  49. издание на Републичкиот фестивал на народни песни ...

Повеќе »

-50% ПОПУСТ во PREMIUM

Минатата седмица започна фантастичниот попуст до -50% за колекцијата костими за капење во продажниот салон на PREMIUM во ГТЦ на приземје. Летното сезонско намалување ги освежи цените на моделите, а дополнително ја вжешти побарувачката по овие ултра модерни и тренди ...

Повеќе »

Ново видео: Бијонсе на Јутјуб раскажува како ослабнала

Во новото видео на Јутјуб, Бијонсе раскажува каква диета применувала за да се врати во топ форма. Не е мала листата на ѕвезди кои на Јутјуб раскажуваат како ослабнале. Бијонсе е последна во оваа долга листа. Пејачката објави видео во ...

Повеќе »

Провокативна фотосесија на Ирина Шаик и Адријана Лима за Вог

По разделбата со холивудскиот глумец Бредли Купер, популарната манекенка Ирина Шаик има полни раце работа. Во последните две-три недели убавата Русинка на својот Инстаграм профил објави повеќе фотографии од тоа што го работи, а поддршка доби од фановите кои се ...

Повеќе »

Жизел Бундхен и нејзината сестра близначка го прославија 39-от роденден

Најплатениот модел на светот, Жизел Бундхен, и нејзината сестра близначка Патрисија го прославија нивниот 39 роденден. Поранешниот ангел на Викторија сикрет на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија. Во постот таа и го честита роденденот на сестра си со нежна ...

Повеќе »