Monthly Archives: јули 2019

Ново видео: Бијонсе на Јутјуб раскажува како ослабнала

Во новото видео на Јутјуб, Бијонсе раскажува каква диета применувала за да се врати во топ форма. Не е мала листата на ѕвезди кои на Јутјуб раскажуваат како ослабнале. Бијонсе е последна во оваа долга листа. Пејачката објави видео во ...

Read More »

Провокативна фотосесија на Ирина Шаик и Адријана Лима за Вог

По разделбата со холивудскиот глумец Бредли Купер, популарната манекенка Ирина Шаик има полни раце работа. Во последните две-три недели убавата Русинка на својот Инстаграм профил објави повеќе фотографии од тоа што го работи, а поддршка доби од фановите кои се ...

Read More »

Жизел Бундхен и нејзината сестра близначка го прославија 39-от роденден

Најплатениот модел на светот, Жизел Бундхен, и нејзината сестра близначка Патрисија го прославија нивниот 39 роденден. Поранешниот ангел на Викторија сикрет на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија. Во постот таа и го честита роденденот на сестра си со нежна ...

Read More »

Модните додатоци зборуваат за вас, еве што…

Каква порака на околината остава на пример, вашата голема чанта или впечатливите обетки? Ако секогаш носите : голема чанта чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве загрижува. ...

Read More »

Рецепт за совршен „Бејлис“ десерт (само за возрасни)

Ова слатко задоволство се подготвува без печење, варење и стоење покрај шпоретот. Може да го подготвите и додека пријателите се веќе кај вас, а потребни ви се само три минути. Од состојки потребни се: шлаг, топена чоколада, Плазма бисквити и ...

Read More »

Неделен хороскоп (29ти јули до 4ти август): Топ знаци на неделата – Лав, Рак и Девица

Планетата на љубовта веќе влезе во знакот Лав – оваа седмица сите огнени знаци ќе уживаат во страствени мигови. Кутрите Водолии и Бикчиња ќе имаат љубовни маки…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од ...

Read More »

Кејт Мидлтон имала три пластични операции

И Кејт Мидлтон посетувала пластичен хирург. Три пати. Оваа вест која прва ја објави британскиот весник „ОК“ за брзо време го заобиколи светот. Убавата војвотка од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, направила дури две пластични интервенции на носот – една ...

Read More »

Како да се сочува бронзениот тен и после летувањето

Бронзениот тен е нешто што би сакале да го задржиме во текот на целата година. За да го задржиме што подолго, најважно е да се направи пред сончање темелен пилинг на кожата. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да ...

Read More »

Превкусен рецепт од Истра: Салата од бакалар

Во Истра храната е многу вкусна. Го имаат тој добар спој на рибни специјалитети, домашни тестенини, традиционални јадења од месо, но и неизбежниот пршут и сирење, а секако и волшебното маслиново масло. Еден од специфичните превскусни специјалитети на истарската кујна ...

Read More »

Ирина Шаик и Бредли Купер со договор за старателство на ќеркичката

„Паднал“ првиот договор за старателство на ќеркичката Леа, девојченцето од врската на супермоделот Ирина Шаик и популарниот глумец Бредли Купер. Имено, судот брзо ја донел одлуката поради кооперативноста на двајцата поранешни партнери кои беа верени, но не беа во брак. ...

Read More »