Месечни архиви: јули 2019

Филмски фестивал во Венеција: Импресивна листа на холивудски и европски ѕвезди ќе видиме на црвениот тепих

76то издание на Филмскиот фестивал во Венеција ќе се одржи од 28ми август до 7ми септември, а акцентот ќе биде на жените. Годинава на Лидо присуството го потврдиле бројни ѕвезди, поточно долга листа на импресивни, значајни имиња. Од Мерил Стрип ...

Повеќе »

Месечен хороскоп за АВГУСТ: Топ знаци на месецот – Лав, Девица и Овен

Август им носи многу радости на сите огнени знаци. „Жешки“ годишни одмори, полни со страст и љубов, ќе имаат Лавовите, Овните и Стрелците. Ѕвездите резервираа големи изненадувања и за Девиците, додека малку макички на љубовен план ќе имаат Водолиите…А вие, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Сандали од Timberland, сега може да се ваши со 50% попуст!

За тренд на неделата овојпат се одлучуваме за овие сандали од брендот Timberland. Кој вели дека сандалите од Timbeland не може да се вклопат во вашиот уникатен „street style”? Се разбира дека можат, но и тоа дека тие се и повеќе од сандали! ...

Повеќе »

Модата им вели „збогум“ на фотошопираните фотографии, во Франција донесен и закон

Се повеќе брендови се вклучуваат на трендот на целосно избегнување на фотошопирани фотографии, а предност даваат на природниот изглед. Оваа фотографија е ретуширана Франција донесе закон кој стапува на сила, а кој обврзува, секоја фотографија која е објавена во јавен ...

Повеќе »

Принцезата Шарлота со сандалчиња од 10 евра и чантичка од 6 евра

Кејт Мидлтон е позната по комбинирањето на модни парчиња од луксузните модни марки со оние од „хај стрит“ брендовите. А по нејзин пример, и принцезата Шарлота го изразува својот моден стил.   На хуманитарниот поло куп King Power Royal Charity Polo ...

Повеќе »

Селена Гомез го прослави роденденот во фустан од ZARA од 45 евра

Инспиративниот и економичен изглед на Селена Гомез ги расположи нејзините фанови. Пејачката и глумица својот 27-ми роденден го прослави во Рим, Италија, облечена во макси фустанче со набори од Зара кое е достапно во продажба по цена од 45 евра. ...

Повеќе »

SLOWSCAPES ОХРИД: Продажна изложба на македонска мода и дизајн

19:00 ГАЛЕРИЈА „МАРТА ПЕЈОСКА“, ул. Цар Самоил 64, Охрид Второто поглавје од изложбата Slowscapes се случува летово во Охрид во галеријата Марта Пејоска од 31.јули до 3. август. Погледнете ја селекцијата од производи на етаблирани и нови брендови што го ...

Повеќе »

Лансирана е првата кампања на ZARA за есенската колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА; ВИДЕО)

Zara повторно се обедини со фотографот Стивен Меисел за да ја реализира кампањата за сезоната пролет/лето 2019. Фокусирајќи се на романтични сцени, шпанската модна марка ангажираше познати лица да бидат дел од кампањата – моделите Џулија Бонис, Адут Акеч, Лина Жанг, ...

Повеќе »

Нови модни парчиња од летната колекција на & Other Stories

И покрај високите температури, продолжуваме да внимаваме на нашиот изглед. А дизајнерите од & Other Stories има што да ни понудат за лежерен, но шик, летен изглед. Летната колекција на модната марка & Other Stories се надополнува со нови модни парчиња ...

Повеќе »

Липосукциска диета: За само две недели се губат 7 до 10 отсто од почетната телесна тежина!

Сигурно сте слушнале дека многумина ослабнале со помош на липосукциската исхрана, па можеби, се прашувате како им успеа. Јасно е дека класичните диети не даваат такви резултати. -Ние направивме повеќе од диета. Ги споивме признатите европски препораки, медитеранската исхрана и ...

Повеќе »