Месечни архиви: јули 2019

HUAWEI се искачи за 11 места на Fortune 500

Huawei е рангирана на 61-то место во годишното рангирање на Fortune која ги собира 500-те најуспешни компании во светот врз основа на приходите и профитот. Компанијата се искачи за 11 места во однос на минатата година, или за импресивни 68 ...

Повеќе »

Зачекори во Здраво Скопје – авантуристичка тура низ градот по повод 56 години од земјотресот

Во петок, 26.07.2019, во организација на Издавачки центар ТРИ, ќе се одржи првата авантуристичка тура низ градот – „Зачекори во Здраво Скопје“, инспирирана од интерактивниот водич „Здраво Скопје“ од авторското дуо Кокидо, а по повод одбележување на 56 години од ...

Повеќе »

Џорџ Клуни во центар на трачевите поради наводното тајно дете

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни е центар на актуелните трачеви поради тоа што, наводно, има уште едно дете, петгодишната Ава, ќеркичка на неговата поранешна девојка Стејли Кеиблер со која глумецот беше во врска од 2011 до 2013 година. 58-годишниот глумец со ...

Повеќе »

Розовиот моден избор на кралицата Летиција, кој вторпат го носи

Шпанската кралица Летиција и нејзиниот сопруг Филипе Шести, во кралската палата ја пречекаа пливачката Она Карбонел. Успешната шпанска пливачка неодамна се врати со две сребрени медали во синхронизирано пливање кои ги освои на Светското првенство кое се одржа во Јужна ...

Повеќе »

Во прв ред на Лондонската модна недела? Отсега е можно, билетите се пуштени во продажба

Да се биде во првиот ред на Лондонската модна недела? Од септември тоа ќе биде можно: билетите за ревиите на колекциите дизајнирани за пролет/лето 2020 кои се претставуваат на престижниот London Fashion Week, ќе можат да се купат. Лондонската модна недела ќе ...

Повеќе »

Еве зошто Бред Пит не сака да има профил на Инстаграм

Ако нешто недостига на Инстаграм, тое е глумецот Бред Пит. Никогаш немал Инстаграм профил и нема намера да се приклучи на социјалните мрежи. И додека некои од неговите колеги со кои глуми заедно во новиот филм, Once Upon a Time, како Марго ...

Повеќе »

Истражување: Пиењето млеко предизвикува акни на лицето

Го сакаме или не го сакаме, млекото е избор на секој од нас, но новото истражување тврди дека не е баш толку посакувано доколку сакаме да имаме чисто лице. Дерматологот Нигма Талиб, која се грижи за убавата кожа на повеќе ...

Повеќе »

Светско, а наше! Trainings4All – прва меѓународна платформа за тренери и тренинзи во jугоисточна Европа

Trainings4All претставува прва меѓународна платформа која што е формирана во нашата земја и која што ќе ги вмрежува сите тренери и тренинзи на едно место. Минатиот месец за прв пат во Македонија пред голем број на луѓе од бизнис секторот ...

Повеќе »

Салма Хаек – раскошна убавица во бело на сплитската Рива

Во Сплит, Хрватска, продолжува снимањето на филмот „Bliss“ во кој главните улоги ги имаат Салма Хаек и Овен Вилсон. Славната 52-годишна мексиканска глумица и 50-годишниот американски глумец привлекле внимание на сплитската Рива. На дел од снимањето, Салма била облечена во ...

Повеќе »

Емили Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите костими за капење

Популарната манекенка Емили Ратајковски е најдобар маркетинг за својата модна марка „Инамората“. И овојпат, Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите модели на костими за капење. Со костимите за капење, лансирала во продажба и линија на кошули со истите мотиви. ...

Повеќе »