Дневни архиви: 02/08/2019

Топ 20 модни парчиња од есенската колекција на ZARA кои заслужуваат внимание

Во богатата есенска колекција на модната марка Зара, пронајдовме неколку клучни модни парчиња за сезоната на постудени денови кои заслужуваат посебно внимание. Лелеавите фустани се во фокусот на колекцијата, па во понудата може да најдеме со миди должина, фустани со ...

Повеќе »

Интервју на Меган Маркл со Мишел Обама, прочитајте дел од него

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, е уредничка-гостинка на британското септемвриско издание на Вог. Темата на бројот е “Forces for Change”, а изданието ги слави силните жени кои со својата работа влијаат на општеството. Насловната, уредена под „палката“ на Меган, е фотографирана ...

Повеќе »

Pinko: Нова кампања рок и шик за есен/зима 2019, поглед на новата колекција

Новата кампања на модната марка Pinko за сезоната есен/зима 2019 е во знакот на автентичниот дух – една приказна за женственоста во ритамот на рокот и метрополата. За новата колекција позира моделот Медисон Хедрик, под водство на уметничкиот директор Рикардо Руини, ...

Повеќе »