Дневни архиви: 05/08/2019

Серена Вилијамс дизајнираше фустан кој супер „стои“ на сите жени

Популарната тенисерка Серена Вилијамс најде време да дизајнира фустан кој ќе прилега на сите жени без разлика на конституцијата на телото. Пред да биде пуштен во продажба, самата го рекламираше фустанот на својот Инстаграм профил, со бројни следбеници. Фустанот е ...

Повеќе »

Зошто ни е потребно железо?

Железото е есенцијално за сите клетки во организмот. Примарната функција на железото е да биде носител на кислород во телото, како составен дел од хемоглобинот во крвта. Внесувањето на доволно железо е од суштинско значење за здрава крв, добро ниво ...

Повеќе »

Ma Vie Privee | долна облека за љубов и страст

“Ma Vie Privee“ е нова ексклузивна линија на сензуална и софистицирана долна облека од меѓународниот турски бренд Penti. Во оваа колекција можете да одберете љубов и страст. Ќе ја погледнете тантелата која е совршено дизајнирана во форма на ексклузивен градник, ...

Повеќе »

48-годишната Клаудиа Шифер позира гола за насловната на Вог

48-годишната модна ѕвезда од 90-те години, Клаудија Шифер, годинава може да се пофали со 4 освоени насловни страници. Бројка која е импресивна, со оглед на тоа што се минати 30 години од кога таа беше омилената муза на Карл Лагерфелд. ...

Повеќе »