Дневни архиви: 06/08/2019

Поранешниот сопруг на Моника Белучи објави фотографија која го „запали“ Инстаграм

Францускиот глумец Вансан Касел (52) кој беше во брак до 2013 година со сексапилната италијанска глумица Моника Белучи, ги збуни фановите на Инстаграм, објавувајќи мистериозна фотографија. Фотографијата предизвика лавина прашања – која е девојката? Обожавателите на Белучи и, секако, на ...

Повеќе »

Врати се во игра! – Од септември Бизнис 3х3 Баскет

Бизнис 3х3 Баскет, на Спортплан, е со рекреативно – натпреварувачки карактер кој помага во развој на тимскиот дух Тренд е не само во светот, туку и кај нас, покрај секојдневното работење во канцеларија, вработените да се организираат и на заедничко ...

Повеќе »

Хејди Клум и Том Каулиц: Свадба на островот Капри

Најзборуваниот пар на годината 2019 по вторпат се венчаа. Изборот беше островот од соништата, италијанскиот Капри. Топ моделот Хејди Клум и поранешниот гитариста на Токио Хотел, повторно се венчаа откако го кажаа првото „да“ во февруари, годинава. За дестинација за ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ирина Шаик во тексас шорцеви

По крајот на љубовната приказна со глумецот Бредли Купер, топ моделот Ирина Шаик изгледа како да е во топ форма, подобро од било-кога претходно! Неодамна е фотографирана во Њујорк во друштво на ќеркичката, облечена во бели шорцеви и шарена маичка, ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (5ти до 11 август): Топ знаци на неделата – Лав, Овен и Рак

Лавовите продолжуваат да бидат број 1 и оваа недела, со прекрасна Венера и Марс во конјукција. Кој би можел да ги сопре? Многу среќа имаат и огнените знаци, а помалку Шкорпиите и Водолиите…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте ...

Повеќе »

Слатко-солено пилешко со брокула

Брокулата не само што е многу здрава туку е и вкусна намирница. Подгответе го ова пилешко со брокула со слатко-солен сос и уживајте во префинетиот вкус. Намирници – пилешки гради, брокула, 6 лажици мед, 4 лажици кечап, 4 лажици кафеав шеќер, ...

Повеќе »

Валентино против модните инфлуенсери: На вулгарен начин влијаат на младите

Во интервју за италијанскиот дневен весник „Ил Месаџеро“, познатиот моден креатор упати силни критики кон инфлуенсерите. По Џон Сина, американски рапер и глумец, уште една славна личност ги нападна инфлуенсерите. Станува збор за славниот дизајнер Валентино Гаравани (87), основач на ...

Повеќе »

Кара Делевињ и Ешли Бенсон се венчаа

Топ моделот Кара Делевињ и рекла „да“ на американската глумица, 29 годишната Ешли Бенсон. Оваа вест осамна на насловната страница на весникот „Сан“ во недела на 4ти август. Американскиот пак сајт E!News објави дека иако се венчани бракот не им е легален. ...

Повеќе »

Ова е најпосакуваната чантичка на Инстаграм

Малата чантичка наречена Chiquito стана ѕвезда на Инстаграм, а меѓу оние кои со задоволство ја носат е и италијанската инфлуенсерка Кјара Ферањи, како и бројни модни блогери. Станува збор за минијатурна чанта голема колку дланката произведена од француската модната марка Jacquemus. Достапна ...

Повеќе »

Марго Роби и Леонардо ди Каприо блеснаа на црвениот тепих во Рим

Леонардо Ди Каприо и Марго Роби ја продолжија прес-турнејата за фимот „Once Upon a Time in Hollywood“ , и овојпат се појавија на црвениот тепих во Рим. Филмот инаку, во режија на Квентин Тарантино, беше претставен за првпат во мај ...

Повеќе »