Дневни архиви: 07/08/2019

Џиџи Хадид го заборави Зејн Малик благодарение на Тајлер Камерон, кое е новото момче?

Топ моделот Џиџи Хадид и Тајлер Камерон се запознале преку Инстаграм, но имаат заеднички пријатели од модниот свет. Џиџи Хадид има нова преокупација, неговото име е Тајлер Камерон. 24-годишната супермоделка е фотографирана со новото момче во Frames Bowling Lounge, во Њујорк. ...

Повеќе »

Диета со диња и лубеница

Најдобра диета е онаа која нема да ви претставува тежина додека се придржувате до неа. Ако диеталната исхрана ви овозможува да уживате во вкусовите, сигурно ќе биде полесно да издржите подолг период, а со тоа и повеќе килограми ќе изгубите. ...

Повеќе »

Ѕирнете во новата луксузна вила за одмор на Роналдо

Новата луксузна вила за одмор на фудбалскиот ас Роналдо се наоѓа во шпанската Марбеља, а купена е за 1.6 милиони долари. Вториот најплатен спортист во светот се почестил со четворособна викендица, а еден од соседите му е Конор Мегрегор, најплатениот ...

Повеќе »

Ова е најпопуларниот спа-центар на Инстаграм

Спа-центарот Андронис Аркадиа Санторини, кој се наоѓа на грчкиот остров Санторини, неодамна ја доби титулата за најпопуларен спа-центар на социјалната мрежа Инстаграм. Андронис Аркадиа нуди неверојатен поглед на Санторини. Располага со 53 луксузни апартмани, секој со поглед на Егејското море ...

Повеќе »

Улична мода: 14 инспиративни изгледи како да носите широки панталони

Широките, предимензионирани панталони се едни од ѕвездите на ова лето. Но како да се носат, за во нив да изгледаме женствено, наместо „трапаво“? Толку се удобни за носење што не можеме да им одолееме. Сепак, како да изгледаме во нив ...

Повеќе »

Праски со бадемчиња во марципан

Не само што се нискокалорични и многу здрави, не само што изобилуваат со витамини, не само што освежуваат за време на топлите денови, праските се одлични и како природна заштита од сончевите зраци. Се разбира, најкорисни се кога се јадат ...

Повеќе »

Меган Маркл ја продава куќата во која порано живеела

Војвотката од Сасекс, пред да се омажи со принцот Хари, живеела во лускузна куќа во Лос Анџелес. Во таа куќа глумицата и блогерка Маркл живеела со поранешниот сопруг, режисерот Тревор Енгелс во периодот од 2011 до 2013 година.Куќата се продава ...

Повеќе »

Прв поглед на есенската колекција од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Стилот од 70-те години се инспирација за новата колекција на модната марка Манго за сезоната есен/зима 2019. Матилда Бренди е главно лице на кампањата која е насловена Those Wonderful 70s. Акцентот е на миди фустаните со колоритен принт, здолништата од тексас и ...

Повеќе »