Дневни архиви: 08/08/2019

Бизарна најпопуларна дестинација – Чернобил

Новата хит серија Чернобил на HBO дополнително ја подгреа љубопитноста на туристите да го посетат овој град во Украина. Серијата „Чернобил“ го освои светот претставувајќи ни ги случувањата од 26ти април 1986 година кои го вознемирија светот. Серијата инспирираше голем број ...

Повеќе »

Бебе Реџа ја претстави новата колекција Bebe Loves Bebe за есен 2019

Пејачката со косовско потекло, која двапати е номинирана за Греми, Бебе Реџа, е главно лице на новата кампања на марката Bebe за сезоната есен 2019. Кампањата е насловена Bebe Loves Bebe. Од колекцијата, на пејачката и се омилени маичките со сребрен ...

Повеќе »

Прајанка Чопра со сандали од 39 долари

Убавата глумица Прајанка Чопра е редовен гостин во првите редови на ревиите на Диор и Армани, но таа подеднакво сака да носи и модни парчиња од „хај стрит“ брендови. Всушност, Чопра одлично знае да ги комбинира модните парчиња од луксузните ...

Повеќе »

ZARA со едиторијал ја најави есенската колекција

Данската убавица Фреја Беха Ериксен е главно лице во едиторијалот на Зара насловен Punk 2.0 за сезоната есен/зима 2019. Позирајќи во студио, манекенката ни ги претставува есенските трендови од популарната шпанска модна марка, меѓу кои се нагласените металик нијанси, чипката и необичните ракави. Обетките ...

Повеќе »

Го претставуваме Galaxy Note10: Дизајниран за врвно корисничко искуство со перформанси за новите генерации

Најмоќниот Galaxy Note доаѓа во две големини, со надграден S Pen и професионална камера Samsung Electronics Co., Ltd на 7ми август. го претстави Galaxy Note10, нова линија на премиум смартфони коja комбинира елегантен дизајн со моќни перформанси и продуктивни алатки ...

Повеќе »