Дневни архиви: 09/08/2019

Ријана во кампањата Savage x Fenty

Популарната пејачка продолжи со обидите во модните води, кои и одат одлично.  Ријана продолжува да биде најдобар модел за Savage x Fenty линијата на долна облека. Колекцијата содржи модни парчиња со акцент на пастелните нијанси и ретро стил дизајни. А тука ...

Повеќе »

10-та награда во низа за Господ постои, името и е Петрунија

На штотуку завршениот Филмски фестивал во Херцег Нови во Црна Гора, “Петрунија” ја доби главната наградата ЗЛАТНА МИМОЗА за најдобар филм. Петтчленото жири , составено од Дуња Клеменц, продуцент од Словенија, Винко Брешан, режисер од Хрватска, нашиот најистакнат актер Никола ...

Повеќе »

Голема летна WOW распродажба во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто ќе се случува од 7 до 11 август во Веро центар во Скопје. Потрошувачите ќе може да најдат голем избор на производи во речиси сите продавници меѓу кои и „ДМ“, „Васидора“, „Би ...

Повеќе »

Последната шанса за учество на наградниот конкурс за мобилна фотографија Huawei InFocus и за освојување награда од десет илјади евра

Крајниот рок за пријавување фотографии и видеа на Регионалниот натпревар Huawei InFocus Awards 2019 за мобилна фотографија и видеографија е деновиве. 11-ти август е последен ден до кога можат талентираните фотографи и видео ентузијасти од Централна, Источна и Северна Европа ...

Повеќе »