Дневни архиви: 10/08/2019

Големи попусти и изненадувања во Point Retail Park

Моменти за радост и љубов во Point Retail Park Во пресрет на големиот празник Курбан Бајрам, првиот retail park во Македонија, Point, за сите посетители обезбеди многу изненадувања, попусти и акции. За време на викендот сите закупци ќе понудат големи ...

Повеќе »

Кралицата Летициа во бел фустан од хај-стрит брендот Uterqüe

Шпанската кралица Летициа во друштво на сопругот и ќерките одмора на Мајорка. Заедно го посетиле музејот Son Marroig, кој го слави делото на Лудвиг Салватор од Австрија. За оваа дневна прошетка, кралицата одбра лежерна модна комбинација – бел памучен фустан од ...

Повеќе »

Ирина Шаик продолжува да фасцинира, овојпат на насловната на „Вог“

По разделбата со глумецот Бредли Купер, супермоделот Ирина Шиак продолжува да работи со „полна пареа“. Руската убавица го краси августовското издание на „Вог“ Португалија презентирајќи ги есенските модни трендови во едиторијалот.  

Повеќе »

Далечинскиот пристап при работењето е во пораст

Samsung и Microsoft го прошируваат стратешкото партнерство за континуирана поврзаност на сите уреди и платформи Дури 42% од вработените поминуваат повеќе од три часа дневно работејќи на своите мобилни телефони, додека кај миленијалците тој процент е поголем и достигнува 52% ...

Повеќе »

Huawei го лансира новиот оперативен систем, HarmonyOS

HarmonyOS ќе овозможи интелигентно искуство за сите корисници На развојната конференција на Huawei денес, Huawei го лансираше HarmonyOS – нов оперативен систем базиран на микрокернел, дизајниран да испорача кохезивно корисничко искуство низ сите уреди и сценарија. Ричард Ју, извршен директор ...

Повеќе »

Места низ Македонија идеални да се посетат со велосипед

Природните убавини кои ги крие нашата земја се далеку познати, но ретко кој од нас посетил поголем број од истите. Некогаш од немање време, или пак од недостаток на желба или нечувствување предизвик. А тие се толку блиску до нас, ...

Повеќе »