Дневни архиви: 12/08/2019

Ивица Јанев советува при вежбање колку треба да внесувате протеини, јагленохидрати и масти

Ивица Јанев, фитнес и бодибилдинг тренерот советува и одговара на најчестото прашање колку протеини треба да внесувате при вежбање, колку јагленохидрати а колку масти. Според него, за вистински и точен одговор потребно е да се земат во предвид повеќе фактори. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Цветен макси фустан од новата колекција на MANGO

За долгото, топло лето, го одбираме овој фустан со флорален принт и макси должина од новата колекција на MANGO. Го носиме со сандали, папучи, шешири и весел накит, а не забораваме на големата плетена чанта која е хит за лето ...

Повеќе »

Garage Sale во Рамстор Мол од 14 до 20 август

Правиме чистка вадиме се надвор Од 14 до 20 август во Рамстор Мол започнува Garage Sale, шопинг настан кој со нетрпение сите го очекувате. Како и секоја година, така и оваа, во Рамстор Мол правиме чистка и вадиме се надвор. ...

Повеќе »

Creativa.mk, дрвени убавини полни со љубов

Дрвото како материјал е вистинска магија особено кога неговата убавина ќе ја препознае вистински уметник со неверојатно чувство за естетика и магични раце кои создаваат функционална уметност. Не освоија на прв поглед дрвените убавини на Владимир, а особено неговата неверојатна посветеност ...

Повеќе »

Како да го подготвите најпознатиот бразилски коктел – Каипириња

За добро расположение во летните денови дегустрирајте го освежителниот бразилски коктел подготвен според оригиналниот рецепт. Можеби сте дегустирале различни видови на популарниот пијалак Каипириња, но ние ви предлагаме да ја пробате подготвена по оригинален бразилски рецепт. Потребно е – половина ...

Повеќе »

Нега на коса по летниот одмор

Ако сте како повеќето жени кои дури по завршувањето на одморот ја согледуваат лошата состојба на својата коса, ви препорачуваме четири начини за брзо закрепнување на косата. Отстранете ги остатоците Набавете шампон кој длабински ќе ја исчисти мрснотијата која е ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories го објави едиторијалот за есенската колекција. Инспирацијата е од француската улична мода на 70-те години. & Other Stories го носи парискиот стил во колекцијата есен 2019. Фустани со макси должина, сомот, плиш и имитација на кожа се ...

Повеќе »