Дневни архиви: 13/08/2019

Која е Коко Капитан, миленичка на Гучи и Вог?

Едни од најинтригантните едиторијали на светските брендови, како што се Гучи, Пако Рабан, Маисон Марџиела, на насловните на Њујорк Тајмс, Дејзд (Dazed), Ем ле Монде (M Le Monde) и Вог (Vogue), се дел од делата на 27-годишната уметница со шпанско ...

Повеќе »

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско инженерство во Huawei Consumer Business Group, рече дека ...

Повеќе »

Тејлор Свифт одлично изгледа и со неколку килограми повеќе

Teen Choice Awards за првпат доделува награда за икона која со своето дело позитивно ги инспирирала тинејџерките низ светот. Таа титула ја доби Тејлор Свифт. Наградата не е изненадување ако се земе предвид дека и самата Свифт почнала да се ...

Повеќе »

Анџелина Џоли блеска за новиот парфем на Guerlain

Глумицата Анџелина Џоли (44) е главно лице на кампањата за новиот парфем на Guerlain насловен Mon Guerlain Intense.Познатата француска  козметичка куќа повторно ја одбра Џоли за заштитно лице на кампањата.Глумицата е лице на Guerlain од првата соработка реализирана во 2017 година. Освен фотосесија, реализирано е ...

Повеќе »

Келвин Клајн ги собра убавиците на едно место за новата кампања

Келвин Клајн ја објави кампањата за долна облека за есенската сезона, под познатиот хаштаг #MyCalvins. Ѕвезди се супермоделите Наоми Кемпбел, Бела Хаиди, Кара Тејлор и инди – рок пејачката Бет Дито.Ова претставува прво појавување на супермоделот од 90-те години, Наоми (49), ...

Повеќе »