Дневни архиви: 14/08/2019

Еве ја програмата на 10. издание на „МакеДокс“

Десет македонски документарни филмови ќе бидат прикажани како дел од програмата на јубилејното 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, беше потенцирано на денешната прес-конференција, која се одржа во МКЦ-Клуб и ресторан. Филмската програма на 10. „МакеДокс“ ќе ...

Повеќе »

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Покажавме дека хуманоста живее во нас преку Месец на хуманост на Cooking with Branko Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи да ...

Повеќе »

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид

Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé ја нудат моќта од 500 kW (680 КС), преку интелигентната ...

Повеќе »

Колку вода ни треба пред, за време и после фитнес тренинг

Додека последниот оброк треба да биде два до дваипол часа пред тренингот, вода треба да продолжиме да пиеме „слушајќи“ го чувството за жед. Најдобро е да се пие постојано, но по малку.  Познато е дека без доволно вода во телото ...

Повеќе »

Летен ручек: Печени компири полнети со свежа салата

Едноставно јадење кое лесно се подготвува, а на кое секогаш со задоволство одново му се враќаме во текот на жешките денови. Намирници – 4 домати, 2 краставици, 2 црвени пиперки, 1 кромид (црвен), 1 китка босилек, 200 грама кисела павлака, ...

Повеќе »

Емили Ратајковски гордо ги покажа влакната под пазуви

Супермоделот Емили Ратајковски е позната по јавното презентирање на своите феминистички ставови, но сега тоа го направи на поинаков начин. Нејзините фанови останаа изненадени кога ја објави фотографијата на која со гордост таа ги покажува влакната под пазуви. Секако, со ...

Повеќе »

Бела Хадид во новата кампања на Мајкл Корс

Бела Хадид е главно лице во новата кампања на Мајкл Корс за сезоната есен/зима 2019, насловена Hell on Wheels. Фотографирана од страна на Дејвид Симс, Бела ги презентира новите јакни кои се во фокусот на колекцијата, заедно со кожените чанти со ...

Повеќе »